V dnešní uspěchané době není jednoduché najít tu pravou lásku. Všichni jsou pracovně zaneprázdnění, budují kariéru, a když přijdou domů, akorát padnou jako voják do zákopu. I když pomineme, že potkat toho pravého je obecně v podstatě jedna velká náhoda, nic není ztraceno. Stačí si projet internet a hned zjistíte, že v tom hledání nejste sami. Jak ale nenaletět a být v tomto způsobu seznamování jako ryba ve vodě, vám teď poradíme.

 

Doby, kdy byly věty „Chceš krávu?“ nebo „Chceš ženu?“ snadno zaměnitelné jsou už naštěstí dávno pryč. Bohudík, pro někoho možná bohužel, nám v dnešní době už ani rodiče nehledají ženicha nebo nevěstu. Máme to tedy ve svých rukou. Jenže kde začít?

 

Napadlo vás už někdy pročíst si seznamovací inzeráty v novinách nebo na internetu? Nejen, že je to občas zajímavější čtení než leckterý román, ale v těch několika řádcích se skrývají celé životní příběhy. Nespoléhejte tedy na to, že vám bude princ na bílém koni zvonit u dveří, ale začněte něco podnikat.

 

Dát si inzerát na seznámení není nic ponižujícího nebo neobvyklého. I když šance na vybudování vztahu po podání jednoho inzerátu jsou zhruba 1:300, na druhou stranu právě inzerát nabízí obrovské možnosti.

 

1. Upřímnost a humor je velké plus

Stvořit kvalitní inzerát je mnohem těžší, než by se mohlo zdát. Do několika řádků musíte vecpat charakter své osobnosti i požadavky na partnera. Rozhodně se zde vyplatí upřímnost. Pokud mátě nějaké kilo navíc, brýle, pleš nebo čtyři děti, raději to přiznejte rovnou. Do určité míry zabráníte dalšímu zbytečnému zklamání.

 

Než začnete inzerát smolit, podívejte se, jak to udělali jiní. Vzhledem k obrovskému množství inzerátů je dobré pojmout ho originálně, vtipně a s nadsázkou. Stoupne tím vaše šance na úspěch. Smutné a dojemné texty sice chytnou na srdce, ale pozor, zvyšuje se riziko, že se na vás nalepí někdo, kdo vás pouze využije.

 

2. Čtěte mezi řádky

Jazyk a tón inzerátu o pisateli hodně napoví. Z řady inzerátů lze snadno vyčíst, že samota není jediný problém, který autora trápí. Jen si pár inzerátů přečtěte pozorněji. Pozor na ony formulace: „hledám zajištěnou, naplním tvůj byt rodinnou pohodou”. Ale také „Hledám atraktivní slečnu, se kterou bych si rád vyšel do společnosti a kterou bych mohl rozmazlovat. Na oplátku očekávám vytvoření idylického domácího prostředí.“ Tohle vše nám může napovědět, o co vlastně autorovi jde.

 

Nehledáte přece někoho, kdo ihned nastěhuje do vašeho bytu, protože nemá kde bydlet. Nebo někoho, kdo hledá především ozdobu, se kterou by se mohl prezentovat a která by mu byla za služku i po vůli. Budeme-li předpokládat, že od vztahu očekáváte více, inzeráty tohoto typu vyškrtněte rovnou.

 

3. Fotka napoví

Pokud si s někým píšete již déle a ještě jste se neviděli, můžete být pak při osobním setkání zklamaní. Přibalte proto k inzerátu fotku, nebo ji

Po čem muži touží?

Podle odborníků je nejerotičtější zónou lidský mozek. Sexuální fantazie jsou motorem milostného života u mužů i žen. U obou pohlaví se však tématicky liší. V průzkumech sexuologů u mužů jednoznačně vede dračice v uniformě a následuje sex ve třech. Na dalších příčkách se umístil sex za peníze, sex s dominantní ženou nebo sex na veřejnosti. I když jsou muži rádi doma a v práci vůdci, v sexu jsou raději podřízenými. Pro ženy je absolutní jedničkou možnost se předvádět. Překvapivě vysoko se umístil u žen skupinový sex. Narozdíl od mužů však ženy netouží po sexu s několika muži, ale spíše po sexu ve smíšených skupinách, kde by se mohly oddávat bisexuálním hrátkám. Jedinou shodou mezi oběma pohlavími přitom je, že muži touží být ovládáni a ženy touží ovládat.

s dotyčným po e-mailu vyměňte. Alespoň z části víte, do čeho jdete. Vzhled sice není nejdůležitější, ale ušetříte se trapasu, až budete utíkat před mladíkem vypadajícím jako Quasimodo, který se na vás bude na veřejnosti sápat a hlasitě vyprávět, že se do vás asi zamiloval. Spousta lidí není sice zrovna fotogenických, ale často zafunguje právě osobní sympatie a chemie.

 

4. Anonymita dělá divy

Ano, je to tak. Duševně se proto předem připravte na slušný „odpad“. Někteří jedinci mají totiž takovou představu, že každého zajímá jejich „výbava“, a pokud nepošlou rovnou perverzní fotografie, určitě vám přinejmenším sdělí svou délku v „pohotovostním režimu“. Neplatí to přitom pouze o mužském pohlaví. Dámy se, co se týče perverzních zpráv a obrázků, také nenechají jen tak zahanbit. Před první schůzkou si alespoň chvíli mailujte. I z e-mailů se dá poznat spousta věcí. Pokud se vám ta osoba nebude zdát, není pak problém neodpovědět a nechat korespondenci „vyšumět“. Takže než někomu sdělíte svůj telefon, hodně si to rozmyslete. Mohli byste také obdržet kromě nechutných esemesek také odvážné ememesky.

 

5. První schůzka

Pokud vám jde o vážnou známost, pak zásadně k první schůzce volte veřejné místo. Tím rozhodně nemyslím odlehlé místo v parku, kde nepotkáte kromě exhibicionisty v dlouhém kabátě ani živáčka. Nevěřte tomu, že každý inzerent, a to i v případě, že si už měsíc dopisujete, musí mít jen ty nejlepší úmysly.

 

K první schůzce také nevolte návštěvu v bytě. Je jedno, jestli ve vašem, nebo v jeho. Po pár skleničkách vína to na vás bude zkoušet každý muž a nemusí to být pouze gauner. Nejlepším místem je tedy kavárna nebo restaurace, kde ani jeden z vás nikoho nezná. Choďte zásadně sami, bez bodyguardů nebo kamarádky, která vás hodlá ochraňovat, či váš protějšek zhodnotit. Maximálně se  kamarádkou dohodněte, ať vám zavolá nebo pošle SMS.

 

Pokud by bylo nejhůř, můžete se na něco neodkladného vymluvit a nenápadně se vypařit.

První schůzka je vzájemným oťukáváním. Neměla by proto trvat moc dlouho. Věřte tomu nebo ne, na to, abyste si udělali o člověku obrázek, vám stačí několik málo minut. První rande by vám mělo dát hlavně odpověď, jestli se setkat znovu. Pak už vše záleží jen na vás.

 

Máte zkušenosti se seznamováním přes internet? Vydržel vám takový vztah? Jaká byla první schůzka?

Reklama