Pravděpodobně nikdo nevstupuje do vztahu s představou blízkého krachu. Spíše naopak.  Začátky jsou jednoduché, chcete-li ale vztah, který opravdu vydrží, je třeba se na věc dívat realisticky.
5e2acf0edf119obrazek.png

„S Josefem jsme se seznámili v červnu a randili jsme spolu celé léto. Byla to opravdu jízda a hrozně ráda na ni vzpomínám. Vše bylo spontánní, plné překvapení, dobrodružství a vzrušení. Poznávali jsme se, málo spali, pořád se smáli a bylo nám hej,“ vzpomíná Dana na začátky vztahu se svým partnerem.

„Po třech měsících jsme se ale oba museli vrátit do pracovního koloběhu a začali se trochu vzpamatovávat z toho zamilovaného opojení. Tehdy dokonce došlo na náš první nepříjemný rozhovor a probírání otázek budoucnosti. Vzpomínám si, že jsem se celkem urazila, když padala slova jako pravidla, mantinely, řád nebo finance. Měla jsem pocit, že je Josef ten nejvíc neromantický člověk a celou tu naši lásku kazí. Teď říkám – díky bohu za to,“ přiznává Dana a dodává: „Náš vztah se stal najednou vážným a my oba si uvědomili, že je to to ono a chceme jej budovat tak, aby jen kvetl. Nyní jsme spolu jedenáctým rokem.“

Na vztazích se musí pracovat a je potřeba si uvědomit, že jsou věci, přes které „nejede vlak“ a musí být dané hned od začátku.

Důvěra je základ spokojeného vztahu
Jít do partnerství se strachem z toho, co by mohlo přijít, zdali vás partner podvede nebo má paralelní vztah, není dobře. Stejně tak není správné někomu narušovat soukromí, lézt druhému do telefonu a slídit. Chcete šťastný a stabilní vztah? Důvěřujte.

Co ti je? Nic.
Také to znáte? My ženy jsme touto odpovědí proslulé. A není to myšleno v pozitivním slova smyslu. Dětinské chování nikdy nikam nevedlo. Máte problém? Řekněte ho. Leží vám něco na srdci? Svěřte se. Komunikace ve vztahu nesmí chybět. Nikdy. Věřte, že díky tomu vyřešíte spoustu možných hádek, které jsou zbytečné.
5e2acf3bc261bobrazek.png

Osobní prostor
Milovat neznamená vlastnit. Jste-li ve vztahu krátce, je přirozené, že máte oči jen pro sebe a čas trávíte výhradně spolu. Je však přirozené odpočinout si od tebe. Mít vlastní zájmy a koníčky, přátele a sny. Nikdo se nechce cítit jako by měl „kouli u nohy“ a pocit, že se nemůže ve vztahu nadechnout. Važte si vlastního času.

Finanční pravidla
Ano, opravdu je to velmi neromantické, ale vzhledem k faktu, že je finanční stránka velmi důležitá, je třeba si ve vztahu vyjasnit i tuto záležitost. Je třeba určit si, jak se budete s partnerem dělit o náklady na život, v jaké míře bude kdo přispívat a zdali si například založíte společné konto. Věřte, že se jedná o velmi zásadní krok, díky němuž se v budoucnu vyhnete mnoha problémům.

Společné zájmy
Pro udržení vztahu je dobré si najít společné zájmy. Samozřejmě každý potřebuje i svůj prostor, nicméně mít něco, kromě provozu domácnosti, co děláte společně, je důležité. Může jít o společné sledování filmů, sport, návštěvy výstav, společné procházky, výlety do přírody… Záleží jen a jen na vás, v čem se společně najdete. Nemusíte být na sebe neustále nalepení, ale je třeba vytvořit si něco, co vás bude zaručeně spojovat.

Intimní stránka
Každý vztah je práce. A je to dobře. Chcete-li žít ve šťastném partnerství, musíte o něj i pečovat. Kromě komunikace je třeba dbát také na fyzickou harmonii. A ne, nemusíte mít sex každý den, ale je potřeba se také dotýkat, objímat se, nezapomínat na polibky… Pro partnerské soužití je intimní stránka velmi zásadní.
5e2acf8bbec0aobrazek.png

Také si přečtěte:

Reklama