Už v sobotu se můžete vidět na obrazovkách televize novou reklamu Kofoly, která se ponese v duchu oslav padesátin této neodolatelné krásky. Těšte se na další milou reklamu, která nás přenese do časů minulých, kdy její příběh začíná. 

Na začátku byl plotýnkový vařič, hrnec, měchačka a sedm hodin práce...

Před padesáti lety to všechno začalo. V opavské Galeně se začal vyrábět karamelový sirup, základ tohoto kolového nápoje. Začátky byly těžké. Nikdo neuměl v tu dobu vyrábět tento sirup ve velkém. Pro velkovýrobu bylo nutné určit vlastnosti a složení sirupu. Na začátky vzpomíná pan Jaroslav Knap, který stál spolu s se Zdeňkem Blažkem, otcem Kofoly, u zrodu tohoto nápoje: „…když jsem viděl celý proces, jak se sirup laboratorně tvoří, byl to úděs, poněvadž vařit cukrový roztok za vysokých teplot na plotýnkovém vařiči, ve smaltovaném hrnci s měchačkou, po sedm hodin a určit mu standardní organoleptické vlastnosti byl zoufalý pokus, jak dostat takovýto produkt do hromadné výroby. Po několika šaržích se to ale povedlo.“

Kofola auto

Kofokola?

Kofola1Vedle malinovky a citrónovky se tak na trh dostala zcela nová podoba nápoje, která si získala během tří let velikou oblibu. Prvotním nápadem pro název této limonády byl Kofokola, ale protože byl název dlouhý a byl problém s registrací značky, vznikl název Kofola.

Tajná receptura

V šedesátých a sedmdesátých byla Kofola natolik oblíbeným nápojem, že se o ní skládaly písně i básně.  Po revoluci v roce 1989 bojovala o své místo s ostatními kolovými nápoji, které na náš trh pronikly ze zahraničí. Své místo čestně uhájila. Od roku 2002, kdy koupila celý program na výrobu Kofoly rodina Samarasů, její obliba stoupá. Každý Čech v průměru vypije 11 litrů tohoto nápoje, jehož recepturu zná na světě pouze pět lidí. Recept na Kofolu obsahuje 14 látek přírodního charakteru, které jsou kombinací ovocných a bylinných extraktů a dohromady tvoří originální sirup Kofo.

Kofola zena Kofola zena2

Od roku 2004 vznikaly postupně další příchutě klasické Kofoly. Na trh přišla Kofola Citrus, Kofola bez cukru a v rámci limitované vánoční edice Kofola Skořicová, Barborková a Hvězdičková. O tom, jakou další příchuť budeme moci ochutnat, rozhoduje pár stovek lidí, kteří nové příchutě posuzují. Pro zajímavost, jedna z příchutí, která schvalováním neprošla, byla Kofola s příchutí rumu. Škoda…

Když ji miluješ...

Nová reklamní kampaň s názvem Láska není žádná věda bude hlavně o lidech, o jejich příbězích. Ti, kteří za touto kampaní stojí, přistupují ke své práci se zdravým zapálením. Snaží se především porozumět lidem, chtějí pochopit jejich touhy, pocity a nálady.

tabule Kofola

logo kofoly

Setkání se zástupci Kofoly, díky kterému mám možnost podělit se s vámi o zajímavé informace a fotografie, bylo velice příjemné. Měla jsem možnost poznat lidi, kteří milují svou práci a z úspěchů této značky se srdečně radují. Nebylo třeba žádných grafů a tabulek jako důkaz úspěchu… a o tom, že svou práci dělají dobře, není pochyb.

  

 

Reklama