Paní Hana zůstala po rozvodu dvacet let trvajícího manželství sama. Rozhodla se hledat partnera po internetu. Své zkušenosti s tímto seznamováním popsala s humorem v knize, která se v příštím týdnu objeví na pultech knihkupectví.

Paní Hana žila spokojený život s manželem a dcerou v malém městě. Po dvaceti letech manželství však došlo na rozvod. Hana zůstala s dcerou sama. Tenkrát jí bylo přes 40 let. V té době se rozhodla, stejně jako její dcera, odjet pracovat do zahraničí, kde zůstala půl roku. Po návratu domů, kdy byla Hanka stále sama, bez partnera, cítila, že by ráda zas našla nějakou lásku, někoho, s kým by mohla prožívat pěkné chvíle. Rozhodla se hledat partnera přes internet. O tom, jak najít toho pravého partnera, na co soustředit a čím se nenechat rozházet, se rozhodla napsat ve své knize Láska na první  kliknutí aneb Jak hledat a najít partnera, která vychází 16. 11. 2010. V knize najdete i příběhy dalších žen, kterým se, stejně jako paní Hance, podařilo toho pravého najít.kniha Láska na první kliknutí

Proč jste se rozhodla právě pro internet? Měla jste k seznamování málo příležitostí? Mnozí tomuto druhu seznamování příliš nevěří...
Ať jsem se pohybovala všude možně, partnera jsem nemohla najít. Věk, v kterém probíhá přirozený výběr partnerů a kdy jejich nabídka je široká, jsem měla už za sebou. Myslela jsem si, že  se mi nedaří seznámit kvůli tomu,  že bydlím v malém městě, že jsou muži mého věku rozebraní. Jenže když jsem začala pracovat ve velkoměstě, situace mně připadala ještě zoufalejší. Anonymita velkého města je pro seznamování velkou překážkou. Nepopírám, že bych se mohla seznámit i bez internetu, ale po několika letech, kdy jsem žila sama, jsem už nechtěla dále čekat. Bylo mi líto let prožitých bez partnera. Velikou pobídkou k seznamování přes internet byly i příklady mých kamarádek, které se tak úspěšně seznámily.

Nebála jste se toho? Po dvaceti letech s jedním partnerem věřím, že má člověk asi obavy, pochyby, nemám pravdu?
Pochybnosti byly, kdo je nemá? Někdy jsem i šlápla vedle. To je přece běžné v každé lidské činnosti, že se nemusí hned napoprvé něco podařit. Když peču buchtu poprvé, tak to dopadne všelijak. Podruhé je to lepší, vím, co přidat, co ubrat.

Vztah je pro mne mnohem složitější než pečení buchet. I když jsem si říkala, že nechci opakovat chyby z minulého vztahu, obava byla velká. Proto jsem začala dělat pořádek  v sobě za pomocí seminářů osobního rozvoje Principy života©.

Stále jsem potkávala, i při seznamování přes internet, stejné  bohužel pro můj život nevhodné typy mužů. A kladla jsem si otázku proč tomu tak je? Odpověď jsem našla při studiu seminářů osobního rozvoje Principy života ©, které jsem v tu dobu studovala. Tyto semináře mi  pomohly s nadsázkou řečeno udělat si pořádek sama v sobě. Tyto semináře vycházejí z nové filosofie vytvořené českou autorkou a jedním z hlavních východisek je, že každý má svůj život ve svých rukou, že to nazáleží na osudu.

Když se ohlédnete zpátky, věděla jste už na začátku, jakého partnera přesně hledáte, jaké jsou vaše priority, požadavky, ze kterých neustoupíte?
V začátku byla nespokojenost s tím, jak jsem žila sama. Pak přišla touha a přání to změnit, a to už byl krůček k rozhodnutí si najít partnera. Hlavně jsem  věděla, co nechci! Představy, jakého chci, byly spíše takové mlhavé, něco v tom duchu, že by mě měl rád takovou, jaká jsem, a podporoval mne a já na oplátku jeho. Jak by měl vypadat, mi bylo jedno. Když to na schůzce nevyšlo a já jsem byla vedle jak ta jedle, nedělala jsem z toho katastrofu, snažila jsem se to přehodnotit a hledat dál...

Byla jste tou, která si vybírala a oslovovala muže?
Oslovovala jsem muže i muži oslovovali mne. Bylo to tak 50 % na 50 %. Moje aktivita se mi ale nakonec vyplatila. Muže, který byl ten poslední a který se stal po nějaké době mým manželem, jsem oslovila já první.

Následovala setkání, nebo jste si s muži nějakou dobu dopisovala?
Většinou jsem se snažila hned zjistit informace, které by nasvědčovaly  tomu, že muž na druhé straně hledá vážný vztah. Pak jsem se chtěla co nejdříve sejít.

Prozradíte nám, s kolika muži jste se setkala, než jste si řekla „ano, to je ON!“?
Neprozradím, to je se dozví až v čtenáři v knize. Mohu jenom říci, že jich bylo hodně. Možná to může i někoho překvapit, ale já jsem se nedala odradit a nyní jsem tomu ráda.

Žen, jako jste vy, které hledají partnera a mnohdy se jim to dlouho nedaří, je spousta. Měla byste pro ně nějaké povzbuzení?
Jasně že mám. A nejen já, ale i spousta dalších žen, které mají své šťastné vztahy a manželství založené na internetovém seznámení. Na každou z Vás čeká ten Váš! Můžete si vybrat právě toho, který se bude nejvíce hodit právě pro Vás. Myslíte, že muži chtějí žít sami? Domnívám se, že také nechtějí, jinak by jich nebyly plné seznamky. Z toho mi vyplývá, že nabídka a poptávka je vyrovnaná. Teď zbývá se jenom potkat, a k tomu může pomoci právě internet.

Proč jste se rozhodla napsat o tom knihu?
V určité fázi hledání jsem nevěděla, kudy kam, a byla jsem bezradná. Proto jsem si řekla, že až se mi to podaří, napíši o tom knihu. Knihu jako inspiraci pro další chtivé seznamování. Mohou některé mé zkušenosti použít.

Na co se budeme moci v knize těšit?
Těšte se na autobiografický příběh o seznamování od začátku do konce, psán specifickým způsobem. Najdete tam i příběhy dalších, kteří se tímto způsobem seznamovali. Snažila jsem se i upozornit na to, čeho se vyvarovat, aby nedošlo k nemilým překvapením.

Těžko se mi hovoří o vlastní knížce, proto použiji slova mého kamaráda, odborníka na lidskou psychiku - psychiatra. Po jejím přečtení stručně vystihnul její obsah:

MUDr. Michal Raszka, Ph.D.:

Reflexe seznamování a hledání životního partnera psaná elegantním humorem …během čtení vede k zamyšlení se nad svými postoji v partnerském vztahu a otevírá nové otázky.

Všem čtenářkám ženy-in přeji krásné dny!

Hana Vovsová

Kniha vychází 16. 11. 2010. Už nyní si ji můžete objednat na www.jaknajitpartnera.cz.


Dnes od 14.00 budete moci soutěžit o tři knihy Láska na jedno kliknutí! O soutěži se více dozvíte během dopoledne v Novinkách.

Reklama