Léto je hlavní sezónou dovolených, ale také sexu. Celá řada studií a průzkumů potvrdila, že lidé jsou v letních měsících sexuálně aktivnější, dopřávají si dobrodružnější milování a celkově si erotiku více užívají. Přesto letní sex přináší řadu specifik a úskalí, kterých je dobré se vyvarovat. Níže popíšeme ta nejčastější a největší rizika, která letní sex může přinést.

shutterstock-1413886739.jpg
Foto: Shutterstock

Pozor na projevy lásky v zahraničí: nekompromisní je Indie

V každé zemi platí jiné mravy. Proto ne v každé destinaci si zamilovaný pár turistů může bezstarostně a veřejně projevovat svou lásku. Někde jde o kulturní tabu, jinde veřejné projevy lásky jako líbání, mazlení či jen držení za ruku přímo zakazuje zákon. Líbání na veřejnosti je ilegální například v Thajsku, mimo kosmopolitní oblasti se tam netoleruje ani držení za ruku.

To v Kataru už se ruce držet smí, polibky však dle zákona patří za zavřené dveře hotelových pokojů. Spojené arabské emiráty pak zakazují jak veřejné líbání, tak i mazlení. Politiku žádných polibků na veřejnosti razí i Vietnam, Indonésie, Japonsko, Turecko, Tunisko či Egypt. A v Indii by se páry raději měly na veřejnosti zdržet vůbec čehokoliv, co by mohlo být považováno za romantické projevy.

Pozor na převoz erotických pomůcek: v Malajsii můžete skončit ve vězení

K letnímu dobrodružnějšímu sexu patří také nejrůznější erotické hračky, i ty však mohou v některých zemích své majitele přivést do problémů. V řadě zemí v Asii a na Blízkém Východě jsou totiž erotické pomůcky klasifikovány jako pornografický materiál nebo obscénní předměty a nejen, že je zde zakázán jejich prodej, ale i samotné držení. Platí to třeba pro SAE, Saudskou Arábii, Maledivy, Thajsko, Indii, Indonésii či Malajsii. V poslední jmenované může být držení erotické hračky postiženo dokonce až tříletým odnětím svobody. Pozor i na Vietnam, byť tam je situace rozhodně méně vážná: pokud sexuální pomůcku nalezne letištní kontrola v zavazadle, zabaví ji, avšak při odbavení ke zpátečnímu letu by měla být vrácena.

Do většiny destinací si však své erotické pomocníky vzít můžete, při cestě letadlem však dodržujte určitá pravidla. „Například z hraček vždy vyjměte baterie, volte menší kousky bez kovových částí (aby nemohly být považovány za potenciální zbraň), zabalte je do igelitového pytlíku, abyste je udržely v čistotě, a raději je mějte v zapsaných zavazadlech, ne v kabinových, která jsou obvykle kontrolována ručně,“ doporučuje Adam Durčák z e-shopu Růžový Slon.

shutterstock-1364149841.jpg
Foto: Shutterstock

Pozor na sex ve vodě či na pláži: ženám způsobuje záněty či mykózy

Trávíte dovolenou v zemi, kde si s veřejnými projevy lásky ani erotickými pomůckami nemusíte dělat těžkou hlavu? I tak buďte v otázce sexu obezřetní, tentokrát ze zdravotního hlediska. V létě totiž nestoupá jen libido, ale také riziko nakažení pohlavně přenosnými chorobami. Ty se často pojí s prázdninovými flirty, navíc v post-covidových letech jejich incidence stoupají. Vždy tedy myslete na ochranu v podobě kondomu.

Tím ale zdravotní rizika letního sexu nekončí, a to obzvláště pro ženy. Těm v teplých měsících ve zvýšené míře hrozí vaginální záněty nebo mykózy či infekce močového měchýře. „V tomto ohledu je pro ženy nevhodný zejména sex ve vodě nebo na pláži, což v létě mnoho lidí láká. Voda, obzvláště v hotelovém bazénu, a písek jsou však typickými semeništi nejrůznějších bakterií. Při milování ve vodě rovněž nelze plně spoléhat na ochranu poskytovanou kondomem, protože ty nejsou vyrobeny na použití ve vodním prostředí. Bazénová chemie je pak může přímo poškodit,“ varuje Adam Durčák. Voda také vagínu vysušuje, takže je náchylnější k podráždění nebo i natržení. Při sexu na pláži se do pochvy často dostane i písek, který ji podráždí nebo způsoby malé, ale potenciálně bolestivé trhliny.

Pozor na zranění při sexu: nejčastější jsou odřeniny a modřiny

Samotné milování, a především, je-li poněkud dobrodružnější, může vést i k nejrůznějším zraněním. Podle loňského průzkumu společnosti Lovehoney se při sexu již někdy zranila více než třetina lidí, konkrétně 39 % mužů a 36 % žen. Nejčastější jsou odřeniny a modřiny, skoro 4 z 10 lidí si při erotických hrátkách natáhne některý sval a zhruba šestina si poraní záda. Přibližně desetina žen si pak při sexu přivodila natržení vagíny, dvacetina lidí natržení análního otvoru. Vážnější poranění v podobě zlomeného penisu postihlo asi 3 % mužů, pro 2 % lidí pak milování skončilo zlomeninou obecně. Přestože se nejvíce zranění odehrálo během penetrativního sexu, bezmála 24 procent mužů a 16 procent žen se zranilo při sexu orálním.

649eae911c2d4shutterstock-284012924.jpg
Foto: Shutterstock

Zdroje: National Libray of Medicine, Lovehoney, tiskové materiály Růžového Slona, Adam Durčák, VOI, Global Citizen, Contented Traveller, Japan Today, Mashable, Travel Guide Star, Naughty Business Report

Reklama