f2.jpg

Postava svatého Valentýna je opředena nejednou legendou a o vzniku svátku, který letos slaví miliony lidí po celém světě, se dodnes přou i historici. Tento každoroční svátek zamilovaných se zřejmě odvozuje od starorománského festivalu, kdy lidé společně s příchodem jara oslavovali i boha plodnosti a zemědělství. Do zhruba 14. století se ale 14. únor se svátkem lásky nespojoval.

f1.jpg
Foto: Kateřina Franková. Fitmin

V posledních letech je Valentýn spojován především s drobnými dárky a zamilovanými kartičkami, které svým milovaným dáváme. Mezi nejoblíbenější dárky se řadí čokoláda a květiny. „Všichni zodpovědní chovatelé psích a kočičích mazlíčků ale vědí, že čokoláda do jejich žaludků rozhodně nepatří. Proto zvolte raději pamlsky se sníženým obsahem cukru a lepku,“ radí veterinářka a ambasadorka značky Fitmin Kateřina Franková a dodává, že i s těmito pamlsky byste ale měli šetřit. „Důležité je pejska zbytečně pamlsky nepřekrmovat a zajistit mu vždy dostatečný příjem čisté vody,“ říká Franková.

Valentýnské dobroty pro psy i kočky


Chutnají vašemu pejskovi piškoty? Nebojte se, není to ojedinělé! Abyste ale pejskovi mohli tu a tam piškot za odměnu dát, pořiďte si ty, které mu budou nejen chutnat, ale nebudou ani zatěžovat jeho zažívání. Fitmin For Life piškoty pro psy mají totiž snížený obsah cukru a lepku, a proto nebudou pro organismus vašeho pejska představovat takovou zátěž jako třeba piškoty určené pro lidi. Pořiďte svému pejskovi valentýnský dárek v podobě piškotového multipacku, ve kterém naleznete 6x 200 gramů zdravějších piškotů.62024b586267aobrazek.jpg

Mlsné kočičí jazýčky určitě ocení křupavé mlsání. Dopřejte své kočce lososové polštářky s kuřetem, které obsahují krevety, lososa, kuřecí maso, granátové jablko i brusinky. Díky svému složení jsou tyto pamlsky lehce stravitelné, a navíc i bez přidané soli.

ss.jpg

Více informací o značce Fitmin naleznete na stránkách www.fitmin.cz
62024ba674de7obrazek.jpg