6228767780ebccl.jpg
Foto: Profimedia

Ministerstvo spravedlnosti zveřejnilo tento údaj na svých oficiálních facebookových stránkách spolu s fotografiemi několika novomanželů. Někteří se brali v maskáčích, jiní nesehnali snubní prstýnky, a tak se museli okroužkovat dětskými.

Konkrétně si v prvních deseti dnech války řeklo ano 3973 párů. A mnohé již existující rodiny se také rozšířily. Podle údajů ministerstva se v různých koutech země narodilo 4311 dětí.

Představitelé ministerstva k těmto číslům napsali: „Nezáleží na tom, jak moc nás chtěl nepřítel zničit a zlomit. Život pokračuje. A rodí se nový i navzdory válce. Ani přes ozbrojenou agresi Ruska neztrácejí Ukrajinci ducha a sílu víry. Nepřítel bude zničen. Vyhrajeme.“

Druhého března se v zabarikádovaném městě na západní Ukrajině vzali vojáci ukrajinské národní gardy Alexander a Olesya. Zelené oblečení nevěsta doplnila alespoň svatební kyticí.

Další ze svateb se uskutečnila v neděli poblíž bojové linie, v ukrajinském hlavním městě Kyjev. Lesia Ivashchenko si oblékla maskáčový komplet, aby si alespoň trochu připadala jako nevěsta, doplnila ho bílým závojem. Vzala si Valerije Fylymonova, se kterým tvoří pár dlouhých 22 let. Oba jsou vojáky z povolání. Svatby se zúčastnil také kyjevský starosta Vitalij Kličko. Ten včera nezapomněl ani na Mezinárodní den žen. Ženám, které hlavní město brání, rozdal tulipány.

Zdroje: Today, Instagram Vitalije Klička, Facebook ukrajinského ministerstva spravedlnosti