Tereza-Jiraskova-2.jpg

Jedním z příkladů dřívějšího řemesla, které se stává v dnešní době víc a víc populární, je drátenictví, které vzniklo už v 17. století. Koncem 19. století se rozšířilo po celé Evropě, Rusku i Americe.

Na počátku se z drátu vyráběly především předměty nezbytné pro denní potřebu jako např. potřeby do kuchyně (cedníky, naběračky, podložky pod hrnce), součástí šatníků jako např. háčky, věšáky, či dekorativní předměty a rámy zrcadel. Drátenictvím se dokonce zdobily i zbraně a ve středověku byly nezbytně nutné drátěné košile, které chránily rytíře před nepřítelem.

Na konci 1. světové války začalo s nástupem průmyslové výroby drátenictví upadat. V dnešní době se dostává opět do povědomí a nabývá zcela nových rozměrů – dekorativního a uměleckého. Velmi oblíbenou oblastí je šperkařství, kde vznikají netradiční osobité šperky, které vyzdvihnou nejen Vaši osobnost, ale navíc dodají běžnému outfitu šmrnc.

Frank-Turetzek.jpg

Anna Benešová alias MONSTERANCE, je mladá umělkyně, která se již přes 15 let zabývá drátenictvím a výrobou šperků. Její tvorba je známá v Čechách, na Slovensku, ale i např. v Německu.

Zaměřuje se především na osobité šperky s fantasy tématikou. V její tvorbě však naleznete i elegantní šperky či šperky na zakázku.

Adrian-Breitfeld-3.jpg

Velkým hitem jsou tzv. Dračí oči – jedná se o mysteriózní šperk, který má v sobě zvláštní magii. Říká se, že dodává svým majitelkám sílu a energii.

Svou lásku k řemeslu projevuje Anna nejen výrobou jedinečných šperků, ale dokonce založila i Klub drátování, ve kterém učí ostatní ženy si vyrobit svůj vlastní šperk. Díky jejímu vedení a postupům zvládnete i Vy vytvořit šperk z pohodlí domova.

Chcete si také doma vyrobit krásný šperk? Vyzkoušejte i Vy Klub drátování: https://monsterance.com/klub/

Každý měsíc na Vás čeká nové téma, kde se naučíte vlastnoručně udrátovat různé šperky. K tomu plná podpora a rady od MONSTERANCE v uzavřené FB skupině.

Adrian-Breitfeld-final.jpg

6086c537e88cbTino-Kaltenborn-2.jpg

Reklama