Bláhoví jsou všichni, kteří spoléhají na lásku jako záruku partnerského štěstí. Spokojené soužití milionáře s květinářkou potažmo princezny s pasáčkem vepřů je extrémní absurdita, která může vydržet maximálně do prvního opadnutí růžových brýlí zamilovanosti (a sexuální přitažlivosti). Tmel, který nás s drahou polovičkou drží pohromadě po mnoho let, se skládá z úplně jiných ingrediencí. Jsou jím podobné názory i pohled na svět, což zároveň vylučuje, že se protiklady přitahují. Lépe řečeno přitahovat se můžou, ale k ničemu dobrému to nevede. Pořekadlo se sedajícími vránami je daleko pravdivější.

Odborníci z Australian National University studiem dvou a půl tisíce párů po dobu šesti let zjistili, že odolnost vztahů vůči zubu času limitují především peníze. Přitom během zkoumaného období se rozpadlo či rozvedlo 25 procent vztahů. Dalším vážným ohrožením manželství jsou rozdílné názory na to, kdy a kolik mít dětí, kouření a konzumace alkoholu.

Studii experti z Austrálie publikovali pod názvem „What´s Love Got to Do With It“, která odkazuje na známou píseň Tiny Turnerové a shrnuje závěr výzkumu, podle něhož se vztahy láska nemá nic společného.

Myslíte si, že je to pravda?