Ahoj Radku, redakce a všechny ž-in,

posílám příběh, který se možná stal a možná ne... Napsala jej moje kamarádka Lorrain. Když jsem ho teď, po dvou letech, znovu četla, opět jsem měla slzy na krajíčku.

Páček benynka

 


 

Poznali se na Matějské pouti. Slezla z horské dráhy a tak se jí zamotala hlava, že mu skončila v náručí. Omlouvala se ještě za hodinu, když spolu uždibovali cukrovou vatu. Končil vysokou školu a rád lyžoval. Stejně jako ona. Zcela automaticky si vyměnili telefonní čísla a domluvili si rande.

 

Čekával na ni před školou a celý "svaťák" ji trpělivě přesvědčoval, že všechno umí a maturitu zvládne. V den její maturity, kterou samozřejmě udělala, ji pozval na večeři, přinesl jí kytici rudých růží a poprvé jí řekl, že ji miluje. Byl to nejkrásnější den v jejím životě. A když se poprvé milovali, věděla, že on je ten, s kým chce žít. Byl něžný, laskavý a vyzařovalo z něj zvláštní kouzlo. Fluidum, co jí dodávalo jistoty.

 

Při jeho promoci se seznámila s rodiči a půl roku poté, přesně na výročí jejich dvouleté známosti, se konalo zasnoubení. V kruhu rodiny jí navlékl kroužek s malým diamantem. Byla šťastná.

Pak se stalo, že dostala chřipku a nemohla jet na zaplacený víkend s přáteli. Chtěl s ní zůstat, ale nedovolila mu to. Věděla, jak moc se na hory těšil. "Jsou to jen 2 dny," říkala, když mu dávala pusu na rozloučenou. Celý víkend jí psal... jak se mají, co dělají, že si Standa zlomil lyži a jak moc mu chybí. V neděli volal: "Miláčku, za deset minut vyjíždíme, nejpozději v osm jsem u Tebe".

 

V osm nepřijel... ani v devět. Mobil byl hluchý. Začala tušit, že něco není tak, jak má být. V jedenáct jí přišli říct, že už jí nikdy nezavolá, nenapíše. Měli nehodu v autě. Náklaďák, co nedal přednost. Všichni byli na místě mrtví.

 

Zhroutil se jí celý svět. Na pohřbu se křečovitě držela jeho maminky a přes slzy neviděla. Pak se na měsíc zavřela v bytě. Plakala, prohlížela si fotky, plakala, četla jeho dopisy, plakala. Pak už nebyly slzy. Po 3 měsících se poprvé odvážila na hřbitov.

 

Seděla na lavičce a skoro čtyři hodiny si s ním povídala. Pak dala na hrob růži a šla domů. Naučila se chodit tam každý měsíc, vždy poslední neděli. To proto, že v neděli se jí nevrátil. Stále byla sama, nikoho nehledala. Její srdce se zavřelo. Věděla, že už by nikoho nemohla milovat. K narozeninám jí kamarádka koupila štěně. Malého, chlupatého špice. Začala chodit ven. Musela. Pejsek to vyžadoval.

 

Najednou zjistila, že se zase začíná smát. A pak se to najednou stalo. Byla neděle. A ona šla ze hřbitova. I s "Čumáčkem", jak říkala pejskovi. Nějak se zamotala do vodítka, možná to bylo tmou... zkrátka… přistála v náručí neznámému muži. Oba se zasmáli, ale jí se najednou vrátily vzpomínky... Matějská pouť... Horská dráha... Omluvila se a utekla.

 

Ten mladý muž nechápal, ale zjistil si, že chodí na hřbitov každý měsíc. Pomalu se k ní dostával. Jednou přinesl kostičku pro "Čumáčka",  podruhé jí půjčil krásnou knihu veršů, pak ji pozval na kávu. Spřátelili se a ona k němu začala mít důvěru. A jednoho krásně slunečného dne mu nad sklenkou vína vylíčila svůj životní příběh. Tehdy poprvé neplakala. Chápal jí a řekl větu, co ji dojala: "Vždy budu Tvůj přítel." 

 

Od té doby uplynulo už 5 let. Má ho ráda. Dá se říci, že spolu chodí, ale… on si občas klade otázku. "Je to láska? Opravdu mě miluje tak jako kdysi jeho? Není to jen východisko z nouze?" On ji miluje celým svým srdcem, zdá se, že i ona za svou minulostí udělala čáru.

 

Na hřbitov chodí spolu a spolu se i smějí. Ale ten malý osten pochybností, ten už v něm navždy zůstane....

 


 

Díky Benynko,

 

Dnes hrajeme o knihy

Jsem do tebe blázen - Jennifer Crusie (Začnete-li číst knihy Jennifer Crusie, dopadnete jako její hrdinové: Zamilujete se.)

Nejkrásnější růže - Nora Roberts, Jill Gregory, Ruth Ryan Langan, Marianne Willman (Legendy, kouzla, stateční rytíři a krásné panny, ale hlavně a především láska. Čtveřice nových příběhů od autorek romantické povídkové knížky Byl jednou jeden Hrad )

Kouzla milují žár mého těla - J. D. Robb, Susan Krinald, Maggie Shayne, Laurel K. Hamilton (Čtyři zcela nové, okouzlující příběhy od uznávaných autorek amerických bestsellerů)

A za co je můžete získat? Za své příběhy, za své zajímavé žádosti o radu, za vtípky a fotky s duší a příběhem z vašeho fotoaparátu. Dnes nemáme žádné konkrétní téma, dnes můžete posílat cokoliv.

redakce@zena-in.cz

 

A nezapomeňte - v 10:00 začala týdenní věrnostní soutěž o 5 000 Kč

Můžeš vyhrát i TY

Reklama