„Považuji se za demisexuálku a jsem na to opravdu pyšná. Zjistila jsem totiž, že vztah nemusí být jen o náhodných setkání a randění přes divné online seznamky, které v poslední době dost frčí, ale že není nic špatného na tom, abychom svůj protějšek poznali a než se pustíme do něčeho dalšího, na mysli mám sex a jiné intimnosti, je nesmírně důležité navázat 100% emoční spojení. Pak to má teprve opravdový smysl a takové vztahy uznávám,“ přiznává svou orientaci Evelína.

Být demisexuálnem neznamená, že musí váš vztah a každé rande probíhat pod vlivem demi sektu. Ale soudíte dobře, podstatná je zde právě předpona „demi“. Člověk řadící se právě k této orientaci se nachází někde mezi asexualitou a sexualitou. Demisexuálové chtějí někoho poznat a jakmile se tak stane, potřebují silné emocionální spojení, aby cítili sexuální přitažlivost. A je jedno, zdali se jedná o muže, nebo ženy. Silné citové pouto je tu alfou a omegou.

„Nejprve jsem si myslela, když jsem byla v pubertě, že jsem zrůda, že jsem jiná a asi i nemocná. Velmi často jsem z každého možného vztahu rychle vycouvala. Kluci o mně říkali, že jsem netykavka, ale mě na jednorázovky nikdy neužilo a vlastně jsem vždy toužila po dokonalém spojení,“ popisuje začátky demisexuality Evelína.

Mnoha demisexuálům připadá představa nezávazného sexu bez emocí a lásky až bolestná a zmatečná. A shodují se také na tom, že lásku pociťují k někomu v momentě, kdy cítí, že si váží sebe navzájem, umí docenit jejich názor a respektují je jako jedince. O sex u této orientace zase tolik nejde. Demisexuál preferuje sblížení se, osobnost a její charakter. Jiskra u těchto lidí nepřeskočí ve chvíli, kdy si vezmete sexy šaty nebo máte vlasy po pás, ale musí vyzařovat vaše krása vnitřní, ta je tou vzrušující a nejpřitažlivější. A takový vztah pak nevyžaduje pár schůzek, ale někdy i opravdu dlouhou dobu. Sexuální atraktivita přichází tedy až po vybudování onoho citového pouta.
dis1.jpg

Nejprve přátelství, potom vztah

Demisexuálové nerandí na slepo ani nehledají známosti na seznamkách. Vše začíná přátelstvím nebo na bázi kolegiální. Sexuální flirtování je spíše odradí.

Pokud si myslíte, že by vám demisexualita mohla být blízká, nejprve se zamyslete, jak podstatný je právě sex a jestli jste schopné bez něj nějakou tu dobu vydržet. Pokud kroutíte hlavou a říkáte ne, tak máte do demisexuála daleko. Tato intimní přitažlivost je totiž až druhotná. Narazíte-li ale na přítele, s nímž se vám povede navázat na hluboký a na citech založený vztah, ani vás odměna v podobě sexu nemine. Ba naopak. Demisexuálové jsou prý pak velmi náruživí a empatičtí milenci.

Také si přečtěte:

Reklama