Milá redakce a čtenářky,

nedávno jsem v magazínu žádala o rady o této operaci a teď už se můžu přidat k těm, kteří rady poskytují. Slíbila jsem, že napíšu, jak to dopadlo, takže plním slib.

Operace probíhala ve Zlíně, tato klinika je považována za nejlepší v ČR a pan doktor Stodůlka za vyhlášeného odborníka. Než jsem šla na sál, tak mi sestřička asi hodinu a půl rozkapávala oči kvůli umrtvení a pak už to šlo velmi rychle. Ležíte na operační stole, hlavu máte v takovám kruhu, aby se nehýbala a doktor vám dá do oka držič (nevím, jak to nazvat), aby zůstalo oteřené. Potom už přistoupí k samotné operaci, nejdřív se musí odřezat a odklopit část oka (zní to nechutně, ale jinak to nejde) a pak zasvítí světýlko, trochu to smrdí a je skoro hotovo. Nakonec doktor zase přiklopí oko zpátky a to stejné se děje i s tím druhým. Nejvíc bolí to řezání, ale není to žádná extra bolest, u zubaře to bývá horší. No a když vás pustí ze sálu  už vidíte, sice rozmazaně, ale rozhodně líp než předtím, když jste si sundali brýle. U mě to teda bylo sakra poznat, neb jsem předtím měla – 9 dioptrií.

Dostala jsem prášky na spaní, abych oči po operaci co nejmíň namáhala a taky kapky, jedak ATB a jednak umělé slzy a naši mě odvezli domů. Tam jsem prospala asi 17 hodin a pak jsem si oči ještě další tři dny šetřila, je totiž zakázané se dívat na TV, číst nebo sedět u počítače. Sice děsná nuda, ale s rádiem a CD třeba s Donutilem a Werichem se to dá přežít. Jo a vůbec, ale vůbec už to po operaci nebolelo. No a po asi deseti dnech jsem byla na kontrole a zatím to vypadá, že mám fakt nulu :-). Ale kdyby něco, tak do roka jsou dokorekce zdarma.

Takže abych to shrnula – nebolelo to skoro vůbec, dopadlo to skvěle a jediné čeho lituju je, že už jsem tam nešla mnohem dřív.

Klidně se ptejte, pokud budu vědět odpovím.
Brixik


Děkujeme za zajímavý příspěvek a za informace :).

Tak přesně tohle mě čeká, akorát v Praze a postupně - nejdřív jedno oko a za týden druhé, abych nevypadla z pracovního procesu :). A z těch mých víc než 7 dioptrií to taky bude skok :).

redakce@zena-in.cz

Reklama