V předchozích článcích jsem vám popsala svůj problém - křečové žíly. Způsobovaly mi nepříjemné problémy, díky tomu, že jsem je dlouhá léta neřešila a stav se pomalu zhoršoval. Rozhodla jsem se tedy pro operaci, která mé problémy vyřeší. Operace proběhla v 20. dubna na klinice plastické a estetické chirurgie Perfect Clinic, vedené lékaři Kufou a Prosem. Hlavně proto, že zde řeší odstranění křečových žil nejmodernějším způsobem - laserem, informovali jsme vás o tom v článku Laserová operace křečových žil je šetrná a téměř bezbolestná.

Operace žil

Operace žilPan doktor Štiegler, cévní chirurg mi těsně před zákrokem nakreslil na nohu značky, aby přesně věděl, které žíly bude odstraňovat. Na postupu jsme se domluvili již při vstupním vyšetření, kde po důkladném vyšetření objasnil zdroje mých problémů a vysvětlil, o co v mém případě jde a jaké navrhuje řešení. Pro část zákroku zvolil laserovou operaci. Poškozená žíla není příliš tenká a je rovná (žíla pro zákrok nesmí být příliš vinutá). Jedná se o šetrný a téměř bezbolestný zákrok, který se dělá ambulantně - v kombinaci speciální místní a šetrné celkové anestezie. Doktor Štiegler mi tedy při zákroku při stálé navigaci ultrazvukem zavedl do nemocné žíly velmi tenký laser a žílu v nefunkční části (Od třísla pod koleno) uzavřel - „zatavil“. Žílu zanechal v noze, kde se časem vstřebá. Další křečové žíly, které jsem měla od kolene ke kotníku, vyjmul další chirurgickou miniinvazivní metodou - tzv. háčkovou flebektomií.

Operace proběhla v lehké narkóze - byla jsem uspaná pouze na čas trvání operace, odpoledne po zákroku jsem mohla domů. Druhý den následovala kontrola a pak nošení stahující punčochy minimálně dva týdny a další kontrola po dvou týdnech.

Jaké jsou mé pocity?

Operace žil

Operace žil

Opravdu musím říci, že jsem nadšená! Hlavně tím, jak jsem byla již druhý den po zákroku v pohodě. Noha byla lehce oteklá v den zákroku a trochu bolela - což je normální stav po operaci. Druhý den ráno mi doktor Štiegler sundal obvazy a dovolil mi večer si na spaní sundávat punčochu. Od druhého dne jsem cítila, jak malá bolest úplně ustupuje, normálně jsem chodila, dokonce jsem na chatě šla na procházku a sázela jsem kytky. Tento víkend, dva týdny po operaci jsme byli na horách, kde jsem lezla celé dny po skalách a nohy mě bolely hrozně - ale jen svaly od námahy. Lékař mi to při poslední kontrole dovolil - vše se krásně zahojilo, stehy mi odstranil. Sice mám ještě na lýtku malé modřinky, ale vidím, jak je teď noha krásná! Žádné skroucené žížalovité patvary a otekliny. Už se těším, až vyrazím v šatech a krátké sukni!

Operace žil

Operace žil

Jsem ráda, že jsem se konečně rozhodla problém řešit. Musím říci, že nechápu, na co jsem čekala, už jsem to mohla mít dávno vyřešené. Zákrok byl tak šetrný! Vím, že u křečových žil ale není nikdy úplně možné říci, že se problém nevrátí. Pokud se po nějaké době zase vytvoří - je dobré stav žil sledovat a chodit průběžně na vyšetření, počáteční problém řešit včas - nemusí jít vždy hned o chirurgický zákrok. Platí čím dříve, tím lépe. Já jsem objednaná za půl roku na kontrolu.

Operace žil

Operace žil

Operace žil

Skvělé výsledky a téměř bez bolesti

Laserová operace má oproti té klasické mnoho výhod. Jde o velmi šetrný ambulantní zákrok, který nebolí a má jen minimum možných pooperačních komplikací. Pacientům stačí nosit kompresní punčochy jen zhruba 2 týdny, oproti 6 týdnům po běžném chirurgickém zákroku. „Při operaci se netvoří žádné větší krevní výrony a celkový estetický výsledek je velmi dobrý,“ konstatuje Petr Štiegler. Pacienti mohou po výkonu prakticky okamžitě chodit, nejsou omezeni při běžných pohybových a pracovních aktivitách, výkon nevyžaduje pracovní neschopnost.

Více informací na www.perfectclinic.cz a na http://www.perfectclinic.cz/cevni-chirurgie-operace-krecovych-zil/

 

Četli jste:

Reklama