lasagne

Lasagne patří mezi italská těstovinová jídla, která zná téměř každý. I u nás doma jsou velice oblíbené a já na nich miluji nejvíce to, že jejich náplň můžu obměňovat. Mé konzervativní děti mají rády pouze „klasickou“ verzi - mleté maso, rajčatová omáčka, bešamel a sýr. Ale když jsme bez dětí, tak se rozšoupnu a přidám houby, špenát, chřest nebo naposledy cuketu.

U těch „obyčejných“ stačí krabička lasagní, mleté maso, rajčatový protlak, mléko a koření. A můžete podávat skvělou pochoutku.

Suroviny

lasagne
500 g mletého masa (krůtí, hovězí, vepřové)
rajčatový protlak (používám Valfruttu)
sůl, pepř a oregano na okořenění
cibule
česnek

500 ml mléka
hladká mouka
máslo
sůl a muškátový oříšek

250 g goudy nebo ementálu

Postup

Připravte se na kopec špinavého nádobí. Ale žádná velká dřina to není. :-)

Cibuli si nakrájíme najemno a osmahneme na trošce oleje. Přidáme mleté maso, které ochutíme česnekem, solí, pepřem a oreganem. Osmahneme lehce dohněda a zalijeme protlakem. Promícháme a necháme asi patnáct minut dusit, na mírnější teplotu.

Maso se nám dusí a můžeme si připravit bešamel. V hrnci s nepřilnavým povrchem nebo v hlubší pánvičce rozpustíme kousek másla. Asi tak 80 g. Na něj vsypeme asi tři až čtyři lžíce hladké mouky, abychom měli jíšku, která není ani moc řídká, ani moc hustá. Něco mezi.
Jíšku zalijeme mlékem a důkladně promícháme. Já si pomáhám metličkou, je to spolehlivější. Bešamel za častého míchání necháme při mírné teplotě vařit asi deset až patnáct minut.

Hlubokou zapékací misku vymažeme lehce olejem. Na spodek dáme první vrstvu lasagní. Ty necháváme syrové, v tvrdém stavu, nepředvařujeme. Na vrstvu lasagní dáme první polovinu masové směsi. Vrstvu lasagní, druhou polovinu masa, opět vrstvu lasagní a bešamel. Na fotce vidíte, že já jsem to (opět) popletla. Takže mám vrstvu lasagní, celé maso, lasagne, bešamel, lasagne, bešamel. No nevadí, bylo to také dobré. :-)

Navrstvené lasagne, s bešamelem nahoře, dáme zapéct do trouby vyhřáté na 190 °C. Pečeme asi 40 minut.

Asi pět minut před koncem pečení zasypeme nastrouhaným sýrem, který necháme roztavit.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama