Lanzarote leží ze všech Kanárských ostrovů nejseverněji. Zvláštním protikladem poklidného venkovského života je tajemná krajina se zřetelnými stopami vulkanické činnosti, které dominuje sopka Tenequia. Máte rádi sopky? Pokud ano, pak vyrazte na tento ostrov! Tady jich najdete 300! Je to třetí nejnavštěvovanější ostrov celého souostroví!

Původním obyvatelstvem byli Guančané, které později přemohli Španělé, a část domorodců se promísil s černochy. Ve starověku měly ostrovy jméno Fortunate Ensulae (Šťastné ostrovy), dnes se nazývají Ostrovy věčného jara.

lanzarote

Celý ostrov je vyhlášen biosférickou rezervací UNESCO a nachází se na něm 300 sopek. A některé z nich jsou ještě životaschopné! Krajina ostrova Lanzarote je tvořena vulkánem s Ohnivými horami - Montanas del Fuego. V západní části ostrova se rozprostírá národní park Timanfaya. Ojedinělý ráz krajiny tvoří zuhelnatělá údolí a nesčetně mnoho kuželů, jenž působí dojmem měsíční krajiny. Podél vinic La Geria se dostaneme ke kráteru El Golfo, vyplněném podzemní mořskou vodou, tvořící zelenou lagunu. Ta vytváří nádherný kontrast s černými pláněmi v pozadí. Na severu ostrova na úpatí sopky Monte de la Corona se nachází lávové jeskyně Jameos del Aqua - spojení vulkanická jeskyně s jezerem a krásné zahrady s velkým bazénem. Dále jeskyně Cueva de los Verdes, která je se svými 6 km délky největší svého druhu na světě. Nejvyšší horou ostrova je Peňas del Chache (671 m n.m.).

lanzarote

Díky sopkám většinu ostrova pokrývá tmavá vulkanická půda, která je velmi úrodná, a obyvatelé ostrova ji využívají k pěstování především vinné révy a rajčat. Lanzarote vyniká také produkcí červeného barviva - karmínu, který se získává z drobounkého tvora - červce nopálového. Ten vegetuje na všudypřítomných lánech opuncií.

Zajímavým městem na jihu ostrova je Arreclife, je významným přístavem a správním městem ostrova. To, co na něm návštěvníky láká, je slavná pevnost Castillo de San Gabriel, najdete ji kousek od centra města. Po padacím mostě se dostanete přes lagunu na ostrůvek, ze kterého obyvatelé pevnosti odráželi piráty. O pár kilometrů dál na sever stojí ještě zajímavější pevnost, Castillo de San Jose. Pochází z 18. Století a je velmi zachovalá. Dnes tady najdete malé muzeum Moderního umění, které stojí za návštěvu. V muzeu můžete vidět obrazy od takových umělců, jako byl Picasso, Miró nebo Cesar Manrique.

lanzarote

Lanzarote nabízí skvělou dovolenou - koupání v moři, zajímavé výlety, sopky, velmi dobrou místní kuchyni a dobré hotelové služby. Pokud jste tu ještě nebyli, rozhodně je to místo, které stojí za návštěvu!


Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234, mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025

Reklama