Ostrov Lanzarote je nejsevernější a také nejspecifičtější z Kanárských ostrovů.

Jeho tvář poznamenala vulkanická činnost, která zde vyvrcholila v 18. století, kdy během šesti let erupcí žhavá láva pokryla téměř třetinu ostrova a nevyhnula se ani vesnicím a úrodným polím. Dnes ostrov, který na délku měří 60 kilometrů a ve svém nejširším bodě má 20 kilometrů, připomíná spíš měsíční krajinu.


Poslední sopka zde bouřila v roce 1824, ale dodnes jsou v Montaňas del Fuego (Ohnivé hory) místa, kde lze naměřit až 400°C. Před 34 lety byla oblast kolem Ohnivých hor stanovena státem chráněným národním parkem Timanfaya a pro návštěvníky ostrova je výlet do parku doslova povinností. Pláže na ostrově mají romantická jména jako Papagayo Playa, Playa Blanca, Playa de los Pocillos a v letoviscích, jako je třeba Puerto de Carmen a najdete veškerý servis, na který je dnešní turista při cestě k moři zvyklý. I když je ostrov často přirovnáván k měsíční krajině, má v sobě něco poetického. Nechte se unášet pohledem na čistě bílé domečky, které krásně kontrastují s černou barvou lávy, užijte si všechny odstíny modré, které nabízí nekonečný Atlantik.

 


Kromě koupání a opalování na písečných plážích nebo na plážích pokrytých lávovým pískem můžete na Lanzarote samozřejmě vyzkoušet různé vodní sporty včetně potápění a nebo se vydat lodí na nedaleký ostrůvek La Graciosa, který měří jen 27 čtverečních kilometrů, a kde se nachází dvě městečka s víkendovými domy a apartmány – přístav Caleto del Sebo a Pedro Barba. Z Lanzarote se také můžete lodí vydat na sousední ostrov Fuerteventura, kde se nachází 55 kilometrů plážích, které patří mezi nejkrásnější v Evropě.


Na Lanzarote se můžete bavit i večer nebo v noci a protože turistický ruch je tu dnes vlastně hospodářsky nejdůležitějším odvětvím, můžete si být jisti, že se nudit nebudete. Můžete ochutnat nějakou místní kulinářskou specialitu nebo vynikající víno, zatančit si na diskotéce, posedět v baru nebo se věnovat nákupu suvenýrů.

 

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 221969224 nebo +420 / 221969234  mobilní operátor 602313049  fax 224946391 nebo 224 948025.