Jen málokdy se cítí matka tak bezmocně, jako když její dítě nemůže dýchat, protože je trápí alergické nebo astmatické potíže. Máte doma také človíčka, kterého vdechnutí i té sebemenší částečky domácího prachu, kočičích nebo jiných alergenů, pylu a dalších látek nutí ke kašli? Jestliže se jedná o alergii, zkuste se řídit následujícími radami, které mohou výrazně zmírnit potíže jako je dušnost, rýma, kašel nebo pálení očí. Nejprve je třeba si uvědomit, že dítě tráví v uzavřených místnostech (obývací pokoj, ložnice, škola, družina aj.) většinu dne. Na co je třeba dát největší pozor, když je vaše dítě alergik (nebo má ke vzniku alergie rodinné dispozice)?

1. Odstraňte z místnosti, ve které dítě nejčastěji přebývá, všechny lapače prachu, jako jsou koberce, závěsy, čalouněný nábytek, plyšové hračky apod.
2. Pravidelně vysávejte kvalitním vysavačem s několikanásobnou filtrací a hladké povrchy otírejte vlhkým hadrem (prachovka jen rozvíří roztoče a další částečky po místnosti).
3. Vyměňte vlněné a péřové polštáře a peřiny za antialergické (duté vlákno).
4. Nechovejte doma zvířata, která mohou zhoršovat alergii (kočka, morče, pes…), pozor také na květiny.
5. V dětské ložnici používejte kvalitní čističku vzduchu, která dokáže vzduch v místnosti vyčistit od všech škodlivých a dráždivých látek a umožní vašemu dítěti klidný spánek.

Pokud ještě doma nemáte čističku vzduchu, zapojte se do soutěže na hlavní straně, ve které můžete vyhrát kvalitní čističku od firmy Electrolux. Tento výrobek patří na našem trhu k absolutní špičce a je také doporučován Švédskou astmatologickou a alergologickou asociací jako účinný pomocník v odstraňování zdravotních potíží alergiků. Čistička vzduchu Electrolux dokáže i při minimálním nastavení vyčistit dvakrát za hodinu vzduch v místnosti o rozměrech 80 čtverečních metrů, přitom je velmi tichá a energeticky nenáročná. Můžete ji nechat klidně běžet přes noc v ložnici nebo v obývacím pokoji, když se díváte na televizi či posloucháte hudbu. Její předení skoro nezaznamenáte. Na našem trhu je tato čistička k dostání ve dvou provedeních. Na rozdíl od standardního modelu Z7010 je typ Z7020 vybaven dvěma automatickými režimy (nastavení podle kvality vzduchu, nebo podle akustické úrovně) a elektronickým displejem. Při váze osm kilogramů je čistička Electrolux snadno přemístitelná z místnosti do místnosti a její elegantní design se zaoblenými rohy „zapadne“ do každé domácnosti.