shutterstock-1482233198.jpg
Foto: Shutterstock

Třicetiletá zpěvačka, která se proslavila například singlem Born to Die, před několika hodinami napsala na svůj Instagram text, v němž obhajuje svou tvorbu. „Takže Doja Cat, Ariana, Camila, Cardi B, Kehlani a Nicki Minaj i Beyonce teď bodují v hitparádách se skladbami o tom, jak jsou sexy, nenosí skoro žádné oblečení, souloží kde s kým, podvádí a podobně. Můžu prosím zůstat u toho, že budu zpívat o tom, jak je krásné být milovaný, i když vztah není perfektní nebo o tancování za peníze bez toho, abych byla považována za tu, která idealizuje zneužívání?“ píše rozzuřená Lana.

Ta byla v minulosti popotahována právě za to, že nejde s proudem feminismu a ve svých textech se stále drží zajetého stereotypu o mužích a ženách. „Jsem unavená ze skladatelek a zpěváků, kteří říkají, že idealizují zneužívání. Ve skutečnosti jsem jenom jemná duše, která zpívá o realitě toho, co teď všichni vidíme kolem sebe. A to jsou špatné vztahy mezi lidmi po celém světě,“ ujasňuje ve svém dlouhém dopise, který zveřejnila na svém instagramovém profilu zpěvačka.

Jsem feministka

Dále udává na pravou míru to, jak je to s jejím vztahem k feminismu. „Vyjasněme si to. Nechci říct, že nejsem feministka, ale chci všem ukázat, že ve feminismu musí být místo pro ženy, které vypadají a chovají se tak, jako já. Druh ženy, které říkají ne, ale muži slyší ano.“

Stane se potravou

Lana del Rey tím chce zkrátka říct, že ne všechny ženy umí být takové jako ty, o kterých zpívá na podiu polonahá Ariana či Cardi B. Samu sebe Lana prezentuje jako nežnou, stydlivou osobu, která má špatné zkušenosti ze vztahu, ale co se týče lásky, pořád v ní nepřestala věřit. Takový přístup však v dnešní době není proud, který by byl moderní, a tak je jasné, že si na ní znovu její kolegyně smlsnou. Být staromódní se v tématice genderu ve společnosti zkrátka neodpouští.

Reklama