Bílý diamant

O novém muzikále Bílý dalmatin jsme vás informovali v našem článku: Navštivte rodinný muzikál Bílý dalmatin. Zde jste se také mohli dočíst, že muzikál by měl zaplnit mezeru v domácí muzikálové tvorbě a nebýt jen pro dospělé. Podtitul představení zní: Hravý muzikál pro malé a velké.

Tři otázky pro režisérku Mirjam Landa

Mirjam Landa

Jak jste vybírala herce a dětské herce? Proběhl nějaký konkurz?
V České republice plave možná hodně ryb, ale dobrých herců, kteří výborně zpívají a k tomu ještě tancují, je zoufale málo. Nebylo tedy ani potřeba udělat na dospělé role konkurz. Sáhla jsem do vlastních řad a obsadila například Janu Fabiánovou, se kterou mám výbornou zkušenost z Touhy. Co se týče dětí, tak jsme v první řadě dělali konkurz taneční, s vědomím, že dobře tancujících dětí ve věku 10 až 12 let bude málo. Teprve potom jsme přihlíželi k herectví a zpěvu. Naštěstí jsme mezi vybranými dětmi našli i dvě holčičky, které umí zpívat.

Vaše dcera tedy prošla konkurzem?
Moje dcera Anastázie absolvovala konkurz jako každé jiné dítě. Určitě nebyla nijak zvýhodněna.

Je to typické představení pro děti?
Nevím, čemu se říká „typické" představení pro děti. Chtěla jsem něco vytvořit, na co bych ráda se svými dětmi šla. Aby si celá rodina užila, každý po svém. Vyjadřovací prostředky se podobají spíše dospělému pojetí.

 

 

Naše dojmy

Když se řekne rodinný film, představíme si film, na který s chutí půjde celá rodina a každý si v něm něco najde. To samé bychom čekali i od rodinného muzikálu, bohužel Bílý dalmatin takový není. Jde o trochu nešťastně zvolenou kombinaci moderního muzikálu s příběhem pro děti předškolního věku.

Takže na muzikál tatínky neberte, pokud ještě nejsou v něžné euforické fázi „ťu ťu, ňu ňu". Přítomné děti se ale bavily docela dobře, ačkoli se domníváme, že si písničky z muzikálu asi zpívat nebudou. Melodie zkrátka nejsou tak chytlavé, jak bychom od příběhu pro děti očekávali, žádné hitovky a la Včelí medvídci.

Co nás vyloženě zklamalo?

Představitelka hlavní dětské role. Připadalo nám zkrátka, že moc zpívat neumí...

Bílý dalmatin

Každopádně... Pokud zrovna budete mít s malými dětmi volné odpoledne v Praze, pošlete tátu s puberťáky do zoo a zajděte na Bílého dalmatina. Jako seznámení dítěte s divadlem dobré, ale jinak jen krčíme rameny.

Chodíte ráda na muzikály? Jaký je váš nejoblíbenější? Byla jste se podívat na muzikál Bílý dalmatin? Pokud ano, jak se vám líbil?

Reklama