Lana Del Rey je takový přízrak popové scény. Elizabeth Woolridge Grant se narodila v New Yorku do zlaté klícky. I přes to, že měla vždy peněz dostatek, po maturitě se rozhodla, že nepůjde na univerzitu, ale bude pracovat jako servírka. Bylo to dobré rozhodnutí, protože se v této době naučila od svého strýce hrát na kytaru a prohloubila tak svůj vztah k hudbě. Sama říká, že si uvědomila, že i s šesti akordy může začít psát písně. A tak začala. 

Ač dříve nezvládala živé koncerty a její zpěv lidem trhal uši, dnes je uznávanou zpěvačkou, kterou lidé milují i pro její vstřícný přístup k fanouškům. Lana totiž vystupuje jako stydlivá dívka, jež má velkou pokoru ke světu. Těžko říci, jestli je to jen maska nebo jestli si tento charakter vytříbila právě prací servírky.

dtred.jpg

Zdroj fotografie: Profimedia

Mezi nejúspěšnější písně této dnes už 34leté zpěvačky patří například Born to Die, Blue Jeans, Summertime Sadness nebo National Anthem. Nazpívala taky soundtrack k filmu Velký Gatsby či k pohádce Zloba – Královna černé magie. Posuďte samy, zdali se Lanin zpěv zlepšil.

Lana v roce 2012

Lana v roce 2018

Čtěte také:

Reklama