Lana Del Rey je takový přízrak popové scény. Elizabeth Woolridge Grant se narodila v New Yorku do zlaté klícky. I přes to, že měla vždy peněz dostatek, po maturitě se rozhodla, že nepůjde na univerzitu, ale bude pracovat jako servírka. Bylo to dobré rozhodnutí, protože se v této době naučila od svého strýce hrát na kytaru a prohloubila tak svůj vztah k hudbě. Sama říká, že si uvědomila, že i s šesti akordy může začít psát písně. A tak začala. 

Ač dříve nezvládala živé koncerty a její zpěv lidem trhal uši, dnes je uznávanou zpěvačkou, kterou lidé milují i pro její vstřícný přístup k fanouškům. Lana totiž vystupuje jako stydlivá dívka, jež má velkou pokoru ke světu. Těžko říci, jestli je to jen maska nebo jestli si tento charakter vytříbila právě prací servírky.

Zdroj fotografie: Profimedia

Mezi nejúspěšnější písně této dnes už 34leté zpěvačky patří například Born to Die, Blue Jeans, Summertime Sadness nebo National Anthem. Nazpívala taky soundtrack k filmu Velký Gatsby či k pohádce Zloba – Královna černé magie. Posuďte samy, zdali se Lanin zpěv zlepšil.

Lana v roce 2012

Lana v roce 2018

Čtěte také:

Reklama