Jak patrno v titulku, další pisatelka s nickem lamija na migrémy bohužel trpí. Kdy u ní poprvé nastaly a jak se s nimi vypořádává, se dozvíte v dalším tematickém příspěvku.

Dobrý den.
Kdysi kolem 40 let trpěla moje maminka na bolesti hlavy vzadu na temeni. Bývalo ji až na zvracení. Po přechodu jí bolesti ustaly.

Mně začaly asi tak před 15 lety. Bylo to spojené s menstruací. Pravidelně tak týden před ní mě začala hlava bolet a trvalo to tak tři dny. Tehdy mě ještě někdy zabral i nějaký klasický lék na bolest hlavy. Myslím tabletku, jen si už nepamatuji jaká to byla.
O pět let později jsem ze zdravotních důvodů podstoupila hysterektomii a myslela si, že se tím pádem zbavím těch bolestí. No mýlila jsem se. Od té doby se bolesti opakovaly stále, jen ne už tak pravidelně. Bývalo to třeba i dvakrát do týdne a bolest trvala tak tři dny v kuse i v noci a nepomáhalo na ni vůbec nic. Připadalo mě to jako sinusoida, vždycky to stoupalo až na vrchol, a když už jsem brečela a říkala si, že už to nevydržím, tak začala bolest pomalinku ustupovat. Uklidnilo se to úplně ale až třeba druhý den. Pak jsem navštívila neurologa a on mi řekl, že to budou migrény. Dal mi Rosemig sprintab a ten mě pomohl. Od té doby si ho nechávám psát ale je poměrně drahý, tak jsem ještě vyzkoušela, že mě pomáhá Algifen.

Když cítím, např. že jsem unavená, nevyspalá a začnu mít pocit, že mě pobolívá hlava, okamžitě si Algifen vezmu. Někdy to pomůže ale někdy se migréna stejně rozjede a tak pak dojde na ten Rosemig. Migréna se mě hlásí hodně nepravidelně, někdy se neozve dva měsíce a pak třeba 3-4krát za 14 dní. Je to opravdu bolestivé a hrozně moc nepříjemné. Vím, že jsou ženy,které mají migrénu horší, než já a vůbec jim to nezávidím.

Přeji sobě i jiným, aby migréna zmizela.
Hezký den
lamija

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________________

Jistě, jsou ženy, které mají migrému horší, ale vy trpíte taky dost. Děkujeme za tablety, kdo je ještě nezná, možná pomohou, - i když, vzhledem k tomu, že jsou tak silné, asi není dobré užívat je příliš často, viďte?
Děkuji, že jste napsala a přeji krásné dny, co nejméně spojeny s bolestí způsobené migrénou.
Saša

Téma dnešního dne: Bolesti hlavy (nejen za úplňku)

  • Trpíte na bolesti hlavy?
  • Kdy nejvíc?
  • Jsou bolesti opakované nebo ojedinělé?
  • Má na vás vliv třeba právě zmiňovaný úplněk?
  • Trpěla (trpí) bolestmi hlavy i vaše maminka, babička?
  • Jak se s ní vypořádáváte?
    Bylinkami, spánkem, tabletkami?

Téma je to bolestné, ale bohužel časté.

Těším se na vaše příspěvky i rady, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným kosmetickým dárkem / pro sebe nebo pro kamarádku …

dddd

Reklama