A velmi akční ho má bezpochyby i další pisatelka, jejíž nick je lalica. V obsahu jejího příspěvku se dozvíte, jak zvládla ne zrovna lehké předsevzetí, a také si prohlédnete fotografie, zasluhující obdiv.

Milá redakce,
ani se nedá spočítat, kolik předsevzetí jsem si už dala, a jen málokdy jsem je dotáhla do zdárného konce. Řídím se spíše intuicí a osobní bojovností...
Ony někdy nejsou věci, jak se zdají. Život dokáže být i velmi akční a nenadálá vybočení z normálu nejsou vždy jen negativní.

Když jsem si před 3 lety dávala předsevzetí, že ze studia nevezmu do „ zaječích“, opakovala jsem to celkem 3 x, a přes všechny překážky, občasné nervy „nadranc“, kvantu spolykaných lecitínů, jsem loni v létě dobojovala s hlavou vztyčenou.
Pak jsem si ale řekla, co bude dál, děvče, táhne ti na další „sátku“, vystudovala jsi, tak se pokud svůj život zase o něco posunout.
A tak jsem se dala do shánění práce, desítky odeslaných e-mailů, desítky zamítnutých žádostí o práci, absolvovala jsem i tři konkurzy. Své šance jsem vůbec neviděla růžově. Většina mých známých, příbuzných a kamarádek je buď v předčasném důchodu, nebo na pracáku, a ta šťastná menšina stále „maká“ ve stejném podniku.

Těsně před koncem roku mi při placení inkasa zazvonil telefon a já dostala nabídku práce/ bylo to po jednom z konkurzů/. Nevěřila jsem svým uším a myslela jsem si, že je to nějaká předsilvestrovská „vychytávka“.
A tak jsem si dala tentokrát trochu jiné novoroční předsevzetí - pokud tu práci opravdu dostanu, dám si do pořádku tělo i duši a pokusím se být na své blízké i na sebe sama milejší, tolerantnější a svou nově nabytou práci /po 4 letech pauzy a z toho byla 3 léta studia na VŠ/, si neskonale užít.

Dnes, ve svých 58 letech, jsem si z nového zaměstnání odnesla pracovní smlouvu a také nové zážitky. Myslím si, že to půjde a že mi tato nová šance otevřela „okno“ do lepší, zábavnější a nezávislejší budoucnosti...

lalica

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

lalicajednaa

lalicadvaa

lalicatrii

________________________

K vašemu příspěvku i přiloženým fotografiím nelze nic jiného než zatleskat!!!
Na Vás si jen tak nepřijdou, jste vzorem ostatním.
Děkuji lalico - a mimochodem, na těch fotografiích Vám to moc sluší.
Saša

Téma dnešního dne: Novoroční předsevzetí

  • Dáváte si novoroční předsevzetí, nebo to pokládáte za absolutní nesmysl?
  • Nebo to ani nezkoušíte, protože předem víte, že to nesplníte?
  • Nebo naopak, každoročně si nějaké předsevzetí dáte a vzorně dodržíte?

Napište nám o tom

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme malým dárkem: knihou, jak jinak – o hubnutí. Pleťovým krémem kosmetiky Avon a rtěnkou od téže firmy.

cenaaaaa

Reklama