Hezký den přeji Míše i Všem ženám -in .Posílám malý příběh ze života, který jen dokazuje, že dobrý člověk ještě žije..

Z času na čas se stává,  že mně jak se říká „ chytnou záda“.  Většinou to bývá krční páteř.  Mám sedavé zaměstnání,  tak se není čemu divit.

Tenkrát jsem u rodičů myla okna. Vše probíhalo v poklidu a u toho posledního jsem se  nějak nešikovně natáhla,  abych vyleštila šmouhu v rohu a už to bylo.   Šílená bolest mi projela zády na neobvyklém místě asi v polovině zad. 

Už jsem se nenarovnala. Naštěstí práce byla hotova a já se snažila záda rozhýbat na dveřích a pod. 

Nic nepomohlo,  tak pobledlá a s velkou bolestí jsem šla na vlak .Čekala mně ještě dost dlouhá cesta domů.  Dobelhala jsem se do kupéčka,  sedla si  a vytáhla časopis. 

Na následující zastávce přistoupil nějaký muž.  Ani jsem se nepodívala, jak vypadá. Byla jsem naštvaná na celý svět. 

Občas jsem hekla,  to když mně v zádech louplo.  Po chvíli se ten muž zeptal: Paní, je vám něco, jste bledá, nepotřebujete něco? Už jsem měla na jazyku jízlivé,  co se staráš člověče, hleď si svého.

Ale nakonec jsem procedila přes zuby ,  jediné slovo ZÁDA!!!

Jen pokýval hlavou a po další chvilce se zeptal. Nechcete pomoct? V kupé jsme seděli sami dva,  napadaly mně šílené případy zvrhlíků. Vždyť bych se v tomto stavu úplného “ lazara“ jistě neubránila.

Po očku jsem si muže prohlédla. Vypadal neškodně,  mírně při těle s pleškou a měl jasně modré oči a přímý pohled. Možná to fakt myslí upřímně, ne jako někteří naši politici!,  a tak jsem chtěla vědět,  jak by mi chtěl pomoci. 

Vyzval mně tedy abych se postavila a přitáhla lokty k sobě.  Zezadu mně za lokty chytnul, mírně mně nadzvedl a pustil na zem.  Něco křuplo,  já zařvala  a nastalo nádherné uvolnění.

Bolest téměř okamžitě ustala.

Muži jsem ze srdce děkovala,  za tuto pomoc bližnímu si nic nechtěl vzít .

   Myslím si, že občas nám náhoda „ dohodí“ pocestného „ anděla“,  který nám prokáže službu a zase zmizí v davu,  aby se jinde „ vynořil“ a poskytnul pomoc jinému potřebnému.....

Lalica

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


To jsi ale měla vcelku štěstí, protože kdyby Ti ten anděl napravoval nějaký vážnější problém, mohli Tě z kupé odnést taky na nosítkách. :-)) Míša

Máte i vy důkaz, že MÁME DOBRÉ SRDCE? Napište mi o tom a podělte se se všemi. Nic nám tak nezpříjemní den i víkend, než právě příběhy plné dobra, které je v nás. Pište na redakce@zena-in.cz

Reklama