Milá redakce,s kameny jsem se setkávala již od dob dětství. Vždy , když jsem našla nějaký krásně barevný kamínek, odložila jsem si jej do krabičky.

Jiní sbírali kuličky duhovky či skleněnky a já kamínky. V pozdějším věku jsem je dala mamince na skalku, kde zarostly a zůstaly napořád. Pod lesem, kam jsme chodívali na houby a kde jsme se hrávali na schovky , byla zvlášní skála, jakoby utvořené z kamených " plátů". Šplhali jsme na ní jako kamzíci a dalo se po ní také klouzat.

Jednou jsem uzavřela s bráchou sázkou, že sjedu až dolů, co bylo možná 10 metrů. Měla jsem letní šaty a po jízdě mi zůstala na kalhotkách díra jako Brno a zadnici jsem měla odranou do krve. Ani jsem nežalovala , jen mamce nešlo na rozum, že já ,tak hodné dítko jsem sjela po té skále jen tak sama od sebe. Tři dny mi dávala na zadek obklady z heřmánku.
S kameny , tentokrát většího ražení jsem se setkala až když měl jít mladší syn do školy. Ve městě se začali opravovat chodníky, on jednu kostku ukořistil a od té doby je sbíral. Jeho sbírka čítala asi 12 kousků a každý byl z jiného města. Sbírku měl uloženou v pokojíku v bedně na hračky. Ani jsem svým známým a příbuzným neříkala, co synek sbírá,a asi by si klepali na čelo. Jejich robátka sbírala céčka, autíčka a obaly ze žvýkaček...
   Jednou mi spolupracovnice dovezla z dovolené náramek z magnetických kamenů. Prý mi odejme nemoci. Poctivě jsem jej nosila asi rok. Pak jsem šla na Dny astrologie a léčitelství , které u nás bývají každoročně.

Krom jiného tam byla paní , která podle znamení vybírala kameny. Byla jsem tam i se synem/ ten , co sbírak kostky/.První co mi řekla bylo, co to máte na ruce.
Ten náramek mi prý už sílu odebírá, je zcela vyčerpán a mám jej vyhodit. Dala mně i synovi kamínky a já hned u toho svého cítila, jak je mi příjemné jej držet v dlani.

Ještě mi doporučila: Maminko, syna, příliš spoutáváte a držíte u sebe, dejte mu volnost ať se rozletí do světa..... Ono se to řekne. Každá máma má strach o své děti a právě tento nejmladší je od nás nejdále, v současné době je v Anglii, jinak žije už dva roky v Praze.

Je volný, jak mi bylo doporučeno, ale jsme v neustálém kontaktu/ mobily, internet/.Jsem Váha, muž Lev , dcera Býk a oba synové Kozorozi.
lalica


To je hezké, to jsem v životě neslyšela, sbírat dlažební kostky :-). Zato se potvrzuje, že kameny se časem unaví. Nejsem přítelem pořizování si kamenů podle slunečního znamení. Každý člověk, v různých obdobích potřebuje jinou energii. Proto je lépe vybírat intuitivně. Ale on si kámen stejně vybere sám. :-)) M.


Dnešní téma je celé věnováno kamenům.

Nejen těm drahým, ale každému kamínku, protože on je vlastně drtivou většinou otcem toho šperku, který vsazen do stříbra, zlata…

Všechno o kamenech, jejich léčivých vlastnostech i magickém použití je předmětem dnešního tématu a námětem pro vaše e-maily.

Co chcete vědět o tom svém kamenném příteli i to, jak o kameny pečovat a jak je nabíjet o tom dnes můžete psát a ptát se na redakce@zena-in.cz.

Cenou pro vylosovaný příspěvek bude jak jinak než kniha o kamenech.

m

Reklama