Milá redakce, jsem vlastníkem spousty knih a příruček o léčitelství a když má někdo v rodině problém, listuji , porovnávám a radím. Pravidelně dokupuji bylinné čaje. Když se necítím dobře, zlobí mně záda, bolí kloub nebo mám prostě splín, zalezu do vany s nálevem z bylin a čtu si v některé ze svých " čarodějnických příruček".Nesmí chybět svíčky a éterický olej.Akorát černého  kocoura nechávám venku, ten není moc společenský a do bytu nechce.

Na lačno pijeme s mužem každé ráno nějaký bylinný čaj, střídám přesličku, kopřivu, meduňku a další.Pokud mám nějaký zdravotní problém ještě před tím než vypiji čaj, převaluji v ústech " lok" oleje nejlépe slunečnicového, " cumlá" se tak dlouho až zbělá. Měl by z těla vytáhnout vše, co je špatné. Olej se pak vyplivne ,ústa vypláchnou vlažnou vodou. Nikdy nepolykat.

Na  zdravá střeva užíváme otruby a lněné semínko (muž je po těžké operaci střev, prasklý divertikl a následná sepse) otruby nasypeme 2 lžičky do jogurtu, lněné semínko se nechává přes noc vylouhovat nebo se pomele do jídla, případně se dá sníst i s medem.

Na bolavá záda- krční a bederní páteř se nám osvědčil  flanelový polštářek naplněný mořskou solí a zahřátý v mikrovlnce. Sůl drží teplo delší dobu a po přiložení příjemně postižené partie zahřeje. Než doma sáhneme k tabletám a injekcím, zkusíme něco z " domácí dílny"....

lalica

Text nebyl redakcí upraven.

A jaký je váš recept na dlouhý život? Co děláte pro své zdraví, pro to, abyste žila co nejdéle? Jaké recepty vám radili vaši blízcí? A máte nějaký vlastní, originální elixír života?

Piště nám svoje rady, tipy a triky pro dlouhý život na e-mailovou adresu:

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a autorka toho nejzajímavějšího se může těšit na odměnu.

Reklama