Čtenářka Lalica se zúčastnila jako aktivní účastník pořadu „Česko na talíři“ a svým receptem zaujala. A nejn o něj se s námi podělila. Díky Lalico za příspěvek. Máte můj obdiv!

Milá redakce,

zdravím všechny kuchařinky i mlsaly,

Vařím moc ráda a také zkouším nové recepty od známých, z internetu i z vlastní fantazie. Občas to zkouším  štěstí i v nějaké soutěži a 22.5 jsem si uvařila svůj recept se známým a vyhlášeným kuchařem panem Jardou Sapíkemm v soutěži v pořadu Česko na talíři. Akce se konala ve Skryjích nedaleko Rakovníka.

1

Počasí i krajina byly nádherné a dobrodružné vaření také nemělo chybu.Pořád jsem váhala, zda svou účast neodmítnout. Navršilo se na mně toho hodně, v pátek nás čekala s dcerou nejtěžší zkouška tohoto semestru ze statistiky. Celkem jsme v pátek absolvovaly 3 zkoušky a navíc měla dcera narozeniny a ještě bonusem byla hned ráno rvačka o předměty do ZS III. ročníku. To je vždycky horor, dostat se k těm, které chceme absolvovat.

2

Zkoušku jsem nakonec dala za 1 a dcera za 2! A tak jsem si dopřála relaxaci u úterního vaření a poznala nové lidi i krajinu. Jídlo, které jsem uvařila, všem chutnalo, tak jsem měla radost.

3

Doma vaříváme celkem pravidelně kotlíkový guláš, také grilujeme. Mám ráda českou kuchyni, také indickou a italskou. Na ty dvě poslední si raději zajdu do restaurace, kde mi jídlo naservírují „ odborníci“.

4

Přikládám recept na tresku, kterou jsem vařila do pořadu Česko na talíři


Treska v majonézovém kabátku

 600 g tresky, sůl, pepř 4 barev, 1 větší cibule, 100 ml majonézy 2 PL jemné strouhanky, 80 g másla, 1000 g brambor, kmín a olej, sůl.

Cibuli nakrájíme na kostičky a orestujeme na oleji do sklovita. Odložíme bokem. Brambory nakrájíme na  kolečka, osolíme, posypeme kmínem, přidáme plátky másla a dáme péct./ 180st / Tresku osušíme, nakrájíme na porce a okořeníme pepřem. Opraženou cibuli volně rozložíme na rybu a vše polijeme majonézou. Když jsou brambory poloměkké, rozložíme tresku s majonézou na ně a pečeme při 180 st asi 15 minut. Poté ještě rybu posypeme jemnou strouhankou a zapékáme pod grilem při 210 st do zlatova. Takto máme rybu i přílohu připravenou v jednom pekáči. Pokud bychom si přáli něco jiného než brambory, pečeme tresku samostatně a taktéž si tak připravíme i přílohu.

7

A také recept na


Prima koláč, který chutná jako kulaté moravské  koláčky.

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

TĚSTO: 2 hrnky hladké mouky 1 hrnek cukru 1 hrnek mléka pokojové teploty 1/2 hrnku oleje 2 celá vejce 1 prášek do pečiva   

TVAROHOVÁ NÁPLŇ 2 tvarohy 1 hrnek cukru  1 vanilkový cukr 1 vanilkový pudink prášek 2 celá vejce 1 hrnek mléka POVIDLA - asi půl hrnku

POSTUP PŘÍPRAVY

Všechny přísady na těsto vyšleháme v míse - nejdříve vyšleháme vajíčka s cukrem, olej, mléko, nakonec přidáváme mouku promíchanou s práškem do pečiva.                                                                                                                                                          V druhé míse si zpracujeme tekutější náplň- opět vše smícháme dohromady - tvarohy, cukr, pudink / prášek/, vejce a mléko (máme-li tvaroh ve vaničce, dáme trochu méně).

Na plech vyložený papírem vylijeme polovinu těsta, roztáhneme až do krajů. Na to vylijeme celou tvarohovou náplň jako druhou vrstvu. Povidla poklademe malou lžičkou do této náplně, tak, jako bychom kladli ovoce. Nakonec to celé zalijeme zbytkem těsta.

Dáme pozvolna péct do vyhřáté trouby na cca 160st dozlatova, je opravdu výborná a chutná podobně jako hanácké koláče.

První těsto poklademe tvarohovou vrstvou, lžičkou poklademe povidla, jsou-li tužší, můžeme je na chvíli dát do mikrovlnky ( případně přidat trochu rumu, skořice).

Zalijeme druhou polovinou těsta, nemusí být celý povrch pokrytý, já to liji jako mřížku :-), a dáme do trouby.

Upečenou buchtu necháme vychladnout a posypeme cukrem.


K tomu ještě pár fotek....

5

6

lalica
Text nebyl redakčně upraven


Jaké jídlo vaříte nejčastěji?

  • Proč?
  • Co po vás vaši jedlíci nejčastěji vyžadují a plníte jejich přání?
  • Kdo vás to jídlo naučil?
  • Podělte se o recepty…
  • Příběhy…
  • Fotky…
  • I videa…

vše směřujte na e-mail:

redakce@zena-in.cz

a jedna z vás získá zcela novou kuchařku Zdeňka Pohlreicha: VEJCE NEBO SLEPICE - 80 šťavnatých receptů z drůbeže a pernaté zvěřiny.

polraich.jpg

Reklama