Tak tento titulek u vás určitě navodí zvědavost, abyste si přečetly i ostatek. Příspěvek poslala čtenářka lalica a ve mně zvědavost rozhodně probudil.

Milé „ ženušky“,
téma je velmi pestré. Setkala jsem se s obvoďáky, kteří mi zůstanou v paměti navždy, ale i takové, které bych nejraději vymazala.

Naše rodinná lékařka byla laskavá a vlídná, „odmarodila“ všechny 3 naše děti, poradila, dokonce navrhla mladšímu synovi léčebný pobyt, aby se „ spravil“.

V zaměstnání jsem před léty měla lékaře, který měl přezdívku „ Mengele“, on se mu dokonce podobal fyzicky a ne jen léčebnými metodami.Jeden kolega tam šel poprvé a chlapi mu řekli, že se tak jmenuje. To byla estráda, když vstoupil a pozdravil  a ptal se sestřičky, jestli ordinuje pan doktor Mengele. Ta padala do kolen a lékař, který měl otevřené dveře a věděl, že mu tak pacoši říkají, zrudnul jako krocan a pan Vocilka tu marodku nedostal...

Další moje obvoďačka se v práci občas napila a vyvrcholilo to tím, že svou sestřičku vypráskala velikou kyticí růží, když jí radila, aby se šla vyspat, že pošle pacienty domů. Řešila to policie, pak i soud. Ordinuje dál, dostala podmínku.

Další obvoďák je vyhlášený braním úplatků většinou tekutého stavu. Ten předposlední mi odmítl napsat preparát, který hradila pojišťovna s tím, ať si jej koupím. Brzo jsem od něj odešla.

Hezký den,nejlépe bez návštěvy lékaře Všem přeje
lalica

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

No, také to máte veselé. Ovšem doktor Mengele, ten u mě jasně boduje :))
Moc děkuji za tragikomický příběh a i vám hezký den (u mě dnes bohužel s návštěvou lékaře)
Saša

Téma dnešního dne: Jste spokojená se svým obvodním lékařem?

  • Chová se k vám přátelsky, nebo je arogantní?
  • Vybrala jste si ho sama?
  • Přišel by za vámi i domů, kdyby bylo nejhůř? (na některých vesnicích se tohle ještě praktikuje)
  • Umí vám poradit?
  • Jak dlouho čekáte v čekárně?
  • Je to váš první obvodní lékař?
  • Léčí i vaše rodinné příslušníky?
  • Je starý(á), nebo mladý (á)?
  • Prostě napište o vašem obvodním panu doktorovi nebo paní doktorce

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Pokud bude váš příspěvek příliš kritický, nebojte se, my mu to neprozradíme. :))

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem, který může brát jako úplatek panu doktorovi: sladkou, oříškovou bonboniérou, a aby zůstalo i něco pro vás, přidávám krém po opalování. V tomto období se bude hodit.

b

Reklama