Milá redakce, domnívám se, že hlavně ten, kdo o práci přišel ,si uvědomuje její význam pro něj samotného a často i pro jeho rodinu.

Krom mateřských jsem pracovala celý svůj dosavadní život.Pracovala jsem s lidmi, v kanceláři, většinu mých spolupracovníků byli muži.

Nikdy se mi nestalo, že by byly nějaké větší problémy, pomlouvání a pod. Řešily se pracovní problémy , vystřídalo se 5 šéfů.  

V podniku se řešila už několikátá " reorganizace".

Dost se propouštělo, slučovalo a nakonec přišla řada i na mně. Sice s menším odstupným ,ale přesto jsem musela v této nelehké době  po 20 letech práce podnik opustit.

První dny ještě ušly, byly Vánoce,  uklízelo se , peklo.

Až v lednu jsem si uvědomila , jak těžkou mám pozici na trhu práce. Bohužel v loňském roce přišel o práci i manžel,ale jemu se podařilo do půlroku novou  práci najít. Říkal, že se cítí jako učeň, "srovnával " se s novým pracovním zařazením i kolektivem. Celkem pěkně si zvykl  a já ráda poslouchám jeho historky z práce.

Mezitím mi děti pomohly vypracovat životopis a já zkouším " oslovovat" potencionální zaměstnavatele. Zatím bez kladné odezvy.

Dost velkým mínusem je to, že nemám řidičák a s jazyky to také není žádná sláva.

Před měsícem jsme se s dcerou domluvily, že si podáme přihlášku na VŠ. Já hlavně kvůli tomu, abych se na pár měsíců zaměstnala čtením  doporučené literatury a naučila se dělat přehledné výpisy i pro dceru, která chce studovat při zaměstnání.

Dnes posíláme přihlášky , tak nám držte palce.

Já sice moc nedoufám v úspěch při zkouškách, jsem již ze školy dost dlouho pryč , ale budu se těšit z toho, že budu dceři dělat " garde" a nedopustím , aby si vše rozmyslela.

Budu do června za její " svědomí" a budoucnost. Jinak by se asi k dalšímu studiu nerozhoupala.

Při hledání práce jsem často narazila na potřebu vzdělání v sociální sféře, ráda bych si našla místo třeba v domově / dětí nebo důchodců/, v charitě, neziskové organizaci.  Budu se moc snažit, abych si sen o podobné práci mohla splnit.

Říká se, že když se moc chce/ a také se pro to něco dělá/  i sny se mohou vyplnit........

Lalica

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


To si piš, že se přání plní. Držíme palce jak při zkouškách, tak v ostatních věcech kolem spokojeného života. Míša.

Jak to máte s prací vy? Jste spokojeni s tím, co děláte? Splil se vám sen z mládí, nebo pracujete jen, abyste měli výplatu? Chodíte do práce rádi? Pište na redakce@zena-in.cz

 

Reklama