Jak se to vezme. Lakovaná kůže může vzbuzovat rozporuplné asociace.
Někomu se vybaví lascivní tanečnice u tyče v lakovaných kozačkách nad kolena, lakovaném korzetu nebo šortkách, eventuálně rukavicích. Nebo Cat woman, jak v lakovaném overalu pobíhá po střechách...
A to je právě ono.
Lakovaná kůže se totiž mylně zaměňuje s latexem.
Na první pohled možná vypadají stejně, ale uznejte, že kůži křivdíme, když ji porovnáváme s vulgární syntetickou náhražkou.

Pojďme napravit její reputaci, lakovaná kůže má noblesu.

Nosila se už ve dvacátých letech. Sice ne ve velkých plochách, objevovala se na tehdy oblíbených kombinovaných botách, páscích nebo kabelkách, ale o to byla možná elegantnější.Třeba značka Chanel ji v takřka nezměněné podobě používá dodnes. 

Obrovský boom nastal v šedesátých letech, kdy lakovanou kůži znovu objevili mladí designéři v čele Courregesem, a navrhovali z ní nejen doplňky, ale poprvé také celé oblečení. Lakovaná kůže a chladné kovy se dokonale hodily k novátorskému futuristickému stylu.Od té doby se lakovky stále vrací.
Lodičky, pásky a kabelky patří k módním evergreenům a z módního světa se nevytratí snad nikdy.Takže pokud vám něco lakového zahálí ve skříni nebo v botníku, je ten správný čas to provětrat.
V laku letos můžete honit vodu.Ale jedna dobře míněná rada na závěr.
Méně je vždycky více.

Jak jste na tom s lakovanou kůží vy?
Nosíte, nebo se jí raději vyhýbáte?

Reklama