Byli jste už někdy v Blatné nebo v Březnici? Jsou tam krásné zámky, které určitě stojí za vidění. O Velikonocích je navštívila čtenářka Lenig, která nám poslala krásné fotky a taky cestovatelské povídání. Třeba v něm najdete inspiraci i vy!

Krásný den, milé žínky i pánové!

Prožili jsme s manželem krásné svátky, v neděli ráno jsme se sbalili a odjeli na toulky po jižním Plzeňsku a nakonec jsme zakotvili v jednom našem oblíbeném hotelu ve Spáleném Poříčí. Po ubytování jsme si dali dobrý oběd a vyrazili jsme na výlety.

Stihli jsme si prohlédnout zámek Blatnou, kde se potkáte v zámeckém parku s daňky, pávy a město, tam zase volně chodí kačenky a kde jsme též navštívili překrásnou cukrárnu na odpolední kávičku. Potom jsme zavítali do Březnice, kde nás uvítal nádherný Kostel sv. Františka a Ignáce, přešli jsme řeku a došli ke Státnímu zámku Březnice.

Po prohlídce zámku a zámecké zahrady, kde najdete i bylinkovou zahrádku, jsme přes Rožmitál pod Třemšínem, kde se skrývá další zámek, odjeli zpět do hotelu, kde na nás čekala tříchodová romantická večeře.

Včera jsme po snídani měli oba s manželem masáže a po odjezdu z hotelu jsme si ještě zajeli do malebného městečka Blovice, kde jsme rovněž navštívili zámek s muzeem.

Domů jsme se vraceli rozkvetlou Plzní, kde magnólie již odkvetly, zlatý déšť také, ale zato hojně růžově kvetou sakury a začínají i šeříky. Jaro přišlo opravdu brzy.

lenigZámek Blatná

lenig

lenig

lenigZámek Blovice

lenigKostel sv. Františka a Ignáce

lenigZámek Březnice

lenig

Krásný den s pěknými zážitky přeje Lenig

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou


Milá Lenig,

to muselo být moc hezké, na většině z těchto míst jsem ještě nebyla, takže i já děkuju za inspiraci. :-)

Pěkný den,

Lucka

Reklama