Možnost vyrazit na relaxační víkend do Karlových Varů jsme přijaly všemi deseti. Tři dny jsme strávily nejen odpočinkem, ale částečně i aktivně, protože jsme si naplánovaly asi dvanáctikilometrový okruh kolem Varů.

Azyl nám poskytl ASTORIA Hotel & Medical Spa, který se může pochlubit výbornou polohou přímo na kolonádě. My jsme navíc měly pokoj s výhledem, takže zážitek byl ještě umocněný. Chvilky na balkóně s šálkem čaje z místní čajovny, která byla k dispozici zdarma, budou patřit k našim oblíbeným vzpomínkám. Nechyběl ani hudební doprovod, o který se postaral přímo na kolonádě pán s houslemi.

IMG-5135.jpg
Foto: redakce

Pokoj se dvěma oddělenými ložnicemi byl velmi vkusně vybavený, postele pohodlné, a každá byla navíc ve vlastním pokoji. Šlo tedy vlastně o takový mini apartmán, což je ideální řešení, když jedete třeba s kamarádkou. Nechyběly ani dvě televize, aby si každý mohl vybrat program podle své libosti.

V rámci hotelu jsme vyzkoušely hned několik procedur. Nabídka je totiž opravdu široká a člověk neví, na co by měl jít dřív. Druhý den jsme se zrelaxovaly na lehátkách v solné místnosti a potom nás čekala dvacetiminutová masáž šíje a zad. Slečny masérky opravdu věděly, co dělají a kam mají sáhnout. Podle potřeb navíc upravily i tlak a sílu masáže.

Odpočinuté a s namasírovanými svaly jsme následně vyrazily na zmíněný okruh kolem Varů. Velkým zážitkem pro nás byla návštěva obory Linhart. V ní jsou k vidění divoká prasata včetně jejich mladých a také daňci se svými mláďaty. Ti se dokonce nebáli přijít až přímo k nám. Pravděpodobně je přilákala vůně našich svačin.

kolaz-6-.jpg
Foto: redakce

Následně naše kroky zavítaly na rozhlednu Diana, odkud je parádní výhled na celé Vary i široké okolí. Ti línější či méně zdatní se mohou nechat vyvézt lanovkou až na rozhlednu, my jsme si ji vyšláply po svých.

IMG-2414.jpg
Foto: redakce

Potom už nás čekala jen cesta dolů do centra Varů a na hotel. Odpočinek jsme si dopřály v hotelovém bazénu a sauně. Tyto prostory nám byly po celý pobyt k dispozici zdarma a hodně jsme ocenily, že jsme si u vstupu vždy mohly vzít osušku a prostěradlo a nemusely tahat vlastní ručníky z pokoje.

Další den nás ještě před odjezdem čekala hydrojet vodní masáž. Spočívá v tom, že se v oblečení položíte na něco, co připomíná vodní postel a necháte se masírovat proudy vody. Opět nadmíru příjemná záležitost.

Hotel ASTORIA & Medical Spa můžeme jednoznačně doporučit. Vyniká svou skvělou polohou přímo na kolonádě a oceňujeme i to, že všude bylo velmi pečlivě uklizeno. Na pokoji nám byl k dispozici župan a pantofle. V nabídce je celá řada wellness a ozdravných procedur. Kromě těch, co jsme vyzkoušely, jsou to například skotské střiky, minerální koupele, parafínový zábal a mnoho dalších. Pozitivně hodnotíme i vystupování personálu. Všichni byli moc milí a nápomocní. 

Čtěte také:

Reklama