Cílem spojení je zajistit pravidelný odběr sezónní úrody českých farmářů a nabídnou zákazníkům tu nejkvalitnější zeleninu a ovoce vypěstovanou výhradně v České republice. Petr Bína, majitel Světa bedýnek k tomu říká: „Když se českým farmářům věnujete 12 let, ukončíte svůj provoz a najednou zjistíte, že zrovna tento rok pro ně bude opravdu těžký, nechcete je v tom nechat samotné. Je potřeba jim zkrátka pomoci. Každý farmář potřebuje svou úrodu prodat, bez toho by jejich podnikání nepřežilo. A když najdete partnera jako je Rohlík, který má ochotu, a narozdíl od nás se mu daří i nadále prodávat, bylo by bláhové nespojit se a farmářům společně nepomoci.”

632adf69de76cobrazek.png
 
Jak to funguje

Na Rohlik.cz nyní zakoupíte tašky plné sezónní sklizně od českých farmářů. Pěstitelům se tak dostane pravidelného odběru a zákazníci Rohlíku zase získají to nejkvalitnější ovoce a zeleninu, které na jejich stůl poputuje z českých polí a sadů. Lutfia Volfová, tisková mluvčí Rohlik.cz dodává: „Jsme rádi, že jsme se mohli propojit s manželi Bínovými a spolupracovat na projektu Fresh tašek na Rohlíku. Podpora a blaho českých farmářů nám totiž leží na srdci stejně jako Janě a Petrovi a věříme, že takové podnikání je nejen ekonomické, ale také udržitelné. Díky manželům Bínovým nyní na Rohlik.cz zákazníci najdou ještě více sezónní sklizně, a to navíc ve Fresh taškách za výhodnou cenu.”
 
Na Rohlik.cz si můžete pochutnat na skvostech z českých políček a sadů, které mají Češi tak rádi. Tu nejčerstvější sklizeň kurýři zákazníkům Rohlíku dovezou až domů ve Fresh taškách a vybrat si můžete hned ze dvou velikostí – z větší „Na víkend“ nebo té menší „Na každý den“. Tašky jsou navíc za výhodnou cenu - kilo vyjde na cca 40 Kč.

632adf74de43dobrazek.png
 
O světě bedýnek

Svět Bedýnek je projekt manželů Jany a Petra Bínových, který 12 let dodával čerstvou lokální zeleninu a ovoce českým domácnostem. Hlavní myšlenkou bylo pomoci rodinám jíst zdravěji, využít k tomu suroviny, které nám naše krajina poskytuje a v neposlední řadě také pomoci českým farmářům.
 
Projekt Farmářské bedýnky začínal v době, kdy farmářské trhy teprve začínaly a o farmářské zelenině a ovoci zatím nikdo moc nevěděl. Jana vytvořila jednoduché stránky a Petr se rozjel do polí shánět farmáře. Z počátku to však nebylo jednoduché – farmáři svou úrodu prodávali ze dvora nebo u cest, a tak pro ně bylo těžké pochopit koncept bedýnek. Manželé se ale nevzdávali a farmáři brzy přišli na to, že pravidelný odběr jejich sklizně je výhodný pro obě strany.

Zakladatelé a manželé Jana a Petr však na jaře tohoto roku svůj e-shop uzavřeli. Cítili, že je potřeba si odpočinout a také již v této době, která podnikatelům příliš nepřeje, nedokázali službu nadále rozšiřovat. Nyní spojili síly s Rohlíkem a pomáhají farmářům i Rohlíku rozjet koncept Fresh tašek s cílem zajistit pravidelný odběr sklizně.

Více na www.rohlik.cz
632adfa5d769aobrazek.png

Reklama