Uvažujete-li, čím obdarovat svého milého při svátku svatého Valentýna, můžete se nechat inspirovat tipy vhodných dárků, které navrhl jako „fakt dost dobrý“ člen pražské větve Šovinistického hnutí Čech a Moravy, pan Richard Přesadil.

valentine

Blíží se oslava svatého Valentýna, svátku zamilovaných. Zajímalo nás, jak tuto příležitost k láskyplným objetím a vnímají šovinisticky smýšlející muži. Kontaktovali jsme proto pražskou centrálu Šovinistického hnutí Čech a Moravy (ŠH). Na naše otázky odpovídal pan Richard Přesadil, vedoucí projektu Žena na podlahu.

Jak vnímají šovinisté oslavy svatého Valentýna, je to pro vás importovaný svátek?
Jako bylo by dost mimo myslet si, že tenhle svátek neni dobrej. Každá příležitost, kdy může ženská chlapovi dokázat, jak je užitečná, stojí za to. Import neimport, export neexport (směje se).

Chápu to tak, že svátek svatého Valentýna slavíte, mohu se zeptat jak?
Tohle má asi každej trochu jinak. Já třeba přijdu domů a hned ve dveřích očekávám, že žena přispěchá a pomůže mi se svlíknutím kabátu. Pak si jdu sednout, místo toho, abych šel pro lahvinku do sklepa, a čekám, až mi žena pěkně podstrojí. O svatym Valentýnu se prostě musí trochu víc zasnažit a všechny domácí práce stihnout dřív, než se vrátim, parchanty poslat na noc k babičce, aby se mi pak mohla věnovat. Přinese teplou večeři, jako dárek nějaký dobrý vínko, hodí na sebe negližé a po baště na to vlítnem. Teda když zrovna nepřenášej nějakej zajímavej hokej - pořídil jsem si kabelovku a fakt to stojí za to!

Nepřijde vám to, ehm, trochu málo slavnostní, takhle prožít sváteční večer?
Proč jako?

Dobře, pojďme dál... jaké překvapení chystáte pro svou ženu vy?
Jaký překvapení? Co bych ji měl jako překvapovat?

Tak, jde přece o svátek zamilovaných...
Jasně, hele, zamilovaná je vona, ne? Já tyhle blbosti neřešim. Ze zamilovanosti jsem vyrostl v patnácti, ženu mám k užitku.

To je skutečně originální přístup. Takže opravdu nechcete svoji partnerku něčím o svátku zamilovaných překvapit?
Dárky dává ona mně, to je snad jasný. Lahvinka, sexík, teplá véča... Ale to už jsem řikal, ne? Jestli chce nějakej dárek, tak jí musim stačit já. Žádný rozhazování mejch peněz nebude.

Když to shrnu, chápou šovinisté svátek zamilovaných jako příležitost k tomu, aby jim žena dokázala, že si zaslouží být v jejich domácnosti?
To jste řek moc pěkně.

A je to jenom váš názor, nebo se na něm shodnete napříč hnutím?
Co já vim. Třeba Fanouš, Véna a Ruda jsou v tomhle se mnou za jedno - to už je půlka naší pražský kanceláře. S inženýrskejma jsem se vo tom ale nebavil, voni maj vždycky nějaký moc chytrý kecy. Dělaj z toho vědu, a přitom je to jasný jak facka. Tipl bych si, že to myslej stejně, jen to jinak řikaj. Víš co, když jim to ti intelektuálové baštěj, ať si plácaj, co chtěj.

No, to jsme už trochu odbočili. Můžete mi na závěr rozhovoru dát doporučení pro ženy, my jsme ženský magazín, jak by měly svého partnera o Valentýnu nejlépe potěšit?
A budete to vysílat před desátou, nebo až pak? Bych byl nerad veřejně za nějakýho sprosťáka.

To bude přepis...
Jasně. Tak tam radši napište, že nemaj moc utrácet, že maj chlapovi koupit lahvinku a na večer se pěkně vyšvihnout, aby to stálo za to. A - mezi náma - kdyby chtěly na ten večer pozvat nějakou kámošku, tak to asi většina chlapů vocení, že jo? Ale to tam radši nepište...

Čtěte náš šovinistický koutek...

Nečtěte konkurenční feministický koutek...

Reklama