DSC_0020.jpg (151 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Osvědčený recept na velikonočního beránka se v některých rodinách dědí z generace na generaci. My vám přinášíme vyzkoušený recept, který vám zaručeně zachutná.

Suroviny

  • 5 vajec
  • 25 dkg cukru na pečení Korunní
  • 25 dkg mouky - půl napůl polohrubou a hladkou
  • 1 lžíce prášku do pečiva
  • 120 ml slunečnicového oleje
  • špetka soli
  • Korunní moučkový cukr mlýnek - na pocukrování

DSC_0025.jpg (112 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Postup

Nejprve si předehřejte troubu na 200 °C.

Oddělte žloutky od bílků. Z bílků vyšlehejte pevný sníh, žloutky vyšlehejte s cukrem do nadýchané, světle žluté pěny.

Do žloutkové pěny na nižší otáčky zašlehejte olej. Nakonec opatrně vařečkou vmíchejte střídavě obě mouky, které jste předem promíchali dohromady i s práškem do pečiva a také bílkový sníh a špetku cukru. Pracujte opatrně, ať sníh neklesne.

Důkladně promíchanou směs vlijte do formy na beránka, kterou velice důkladně vymažte olejem, sádlem nebo vystříkejte olejem ve spreji. Poté vysypejte polohrubou moukou. Dejte si opravdu záležet, protože i sebemenší místo, které při tomto kroku vynecháte, může zapříčinit to, že beránek nepůjde vyklopit nebo se jeho část odlomí.

Těsto tedy nalijeme do předního beránčího dílu a přiklopíme zadním dílem. Kdo má beránka jednodílného, tak samozřejmě nepřiklápí ničím.

DSC_0012.jpg (167 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Formu dejte do trouby a pečte 15 minut. Teplotu snižte na 180 °C a dopečte ještě dalších 30 minut. Zkuste opatrně odklopit horní díl formy a do beránka píchněte špejli. Tak zjistíte, zda už je upečený. Špejle by měla vyjít ven neušpiněná od těsta, maximálně s několika drobečky.

Už máte upečeno? Výborně. Vyndejte formu ven z trouby a zabalte do vlhké utěrky. Nechejte ÚPLNĚ vychladnout a dříve se ani nepokoušejte beránka vyklopit. Trvá to asi hodinku, dvě. Poté opatrně vyklopte.

Krásného beránka pocukrujte moučkovým cukrem v mlýnku a ozdobte mašličkou nebo zelenou snítkou.

Dobrou chuť přeje Elly.

CZ_modre_bez_pozadi_1.png (82 KB)

Chcete vyzkoušet jiný recept na beránka?

Šlehačkový beránek

1.jpg (21 KB)

Foto: archiv redakce

Beránek naslano

aa.png (1.14 MB)

Foto: archiv redakce

Reklama