Doba přípravy: 30 minut

63da5ea7ee883blobid0.jpg

Na čtyři porce si připravte:

 • 600 g kuřecích prsních řízků
 • 1 cibuli
 • 300 g sterilované cizrny
 • 1 červenou papriku
 • 1 cm čerstvého zázvoru
 • 200 g brambor
 • 1 stroužek česneku
 • 1 lžíce červené kari pasty
 • 400 ml kokosového mléka
 • sůl, pepř
 • olivový olej

Postup:

Cibuli nakrájejte najemno, zázvor na malé kousky, papriku a maso na kostky a brambory s česnekem na tenké plátky. Maso osolte a opepřete.
 
Rozehřejte pánev, přidejte trochu oleje a opečte na něm cibuli. Přidejte maso a opékejte dozlatova. Vmíchejte papriku, brambory, plátky česneku a vše opečte. Poté nechte prohřívat pod pokličkou 5 minut.
 
Vmíchejte zázvor, kari pastu a míchejte, až se zcela rozpustí. Poté přidejte do pokrmu scezenou cizrnu, přilejte kokosové mléko a vše prohřejte. Stáhněte z ohně.
 
Kari podávejte s rýží. Můžete pokapat limetkou a doplnit bylinkami. Kari můžete připravit ze zeleniny podle sezony. Skvěle bude chutnat s chřestem, rajčaty, zelenými fazolkami i hráškem. Pokud si libujete v pikantních chutích, přidejte více červené kari pasty.
 
Tip číslo 1: Když chcete jídlo nechat probublávat bez připálení, je ideální automatická funkce pro dlouhý ohřev pod bodem varu, kterou mají třeba indukční varné desky MORA. Mnohokrát využijete i funkci pro udržování pokrmu v teple, dokud se všichni nesejdete u stolu.

63da5eca1c896blobid0.jpg
 
Tip číslo 2: skvělá a úsporná indukční deska
Indukční varná deska MORA VDIS 658 FF nadchne každého kuchaře nejen flexibilitou varné plochy, ale i automatickými programy a mnoha speciálními funkcemi. Díky účinným oktagonovým induktorům můžete s funkcí FlexiZone spojovat plotýnky bez hluchých míst a využít prakticky celou plochu varného panelu. Bez problémů tak můžete vařit v libovolném nádobí – od malých hrnců a rendlíků až po skutečně velké kastroly a pekáče jakéhokoliv tvaru; varné plotýnky vlevo i vpravo jde totiž flexibilně propojovat. Funkce MoveZone pak umožňuje nastavit na spojené zóně různou intenzitu ohřevu, abyste pouhým posouváním nádobí mohli měnit teplotu pod připravovaným pokrmem tak, jako kdysi na starých kachlových sporácích. Skvělé jsou i automatické programy pro rychlý var velkého množství vody, pro pomalé dlouhé vaření při nízké teplotě, šetrné rozpouštění másla nebo čokolády, udržování hotového pokrmu v teple nebo grilování s přesnou úrovní propečení. Praktická funkce TimeService zaznamenává, jak dlouho už vaříte. Funkce Pause dočasně pozastaví vaření, aniž byste museli později znovu vše nastavovat. Varná deska v černé barvě má přední zkosenou hranu pro snadnější údržbu, ovládá se dotykově. Proti nechtěnému zapnutí má dětskou pojistku. Doporučená cena je 12 990 Kč.

MORA PLNÁ ŽIVOTA - www.mora.cz
63da5e85309e9obrazek.jpg