Zítra se v rámci cyklu Srdce v pohybu koná jubilejní třicátý ročník akce plné lahodné vůně. Tu je ostatně cítit už z názvu:

 

Putování za Loštickým tvarůžkem.

 

Vnímáte ten nádherný syrečkový odér? :-)

 

Odkud startujete

Všichni milovníci této lahůdky se sejdou na fotbalovém hřišti v Lošticích nedaleko Olomouce a mohou mezi sedmou a devátou hodinou ranní vyrazit na osmi- až padesátikilometrové pěší trasy. Budete procházet takovými místy jako Pavlov, Bezděkov, Bouzov či jeskyně Javoříčko.

 

Pro cyklisty máme dobrou zprávu. Ani na ně pořadatelé, tedy Klub českých turistů, nezapomněli. Ti mají na výběr trasy patnácti- až padesátikilometrové. Cyklotrasy vedou po málo frekventovaných silnicích (cca 40 %), asfaltových lesních cestách (cca 50 %) a zpevněných lesních a polních cestách (10 %). Například pro netrénované cyklisty a rodiny s dětmi je vhodná patnáctikilometrová trasa. Tratě vedou po cestách zakreslených na mapce v cestovním průkazu, který obdržíte při prezenci. V terénu jsou vyznačeny vlastním značením (žlutá barva) a turistickými značkami.

 

Na některých kontrolách putovníci dostanou čaj. V cíli, opět na hřišti v Lošticích, dostanou všichni účastnický list a taky pravou Hanáckou svačinu.

 

Takže dobrou chuť, silné aromatické zážitky a Zdrávi došli!

Reklama