shutterstock-323826866.jpg

Foto: Shutterstock

Ve sváteční dny se nám někdy ani nechce vystrčit nos z domu. Protože doma je příjemně a klidně. Nebo i proto, že je stejně všechno venku zavřené... Co ale dělat, když máte chuť na nádherně napěněné cappuccino? To není problém. Pokud máte french press, tedy nádobu na přípravu kávy, ve které je píst a sítko, můžete si doma snadno připravit i cappuccino.
 
Francouzský vynález

French press neboli francouzský lis je geniální, až směšně jednoduché zařízení pro výrobu kvalitní a plnohodnotné kávy doma. Skládá se z nádoby a pístu se sítkem. French, tedy francouzský, se nazývá proto, že se začal používat v krásné Provence, odkud se rozšířil do celého světě. A press znamená tlačit.

Příprava kávy ve french pressu je hračka. „Nahrubo mletou kávu nasypte do nádoby a zalijte horkou, přibližně 95stupňovou vodou. Na 25 g kávy je třeba 300 ml vody,“ radí zkušená baristka Monika Matúšová z pražírny kávy Zlatá zrnko. Pro intenzivní kávu plnou chutí a se správnou dávkou kofeinu nechte takto zalitou kávu louhovat po dobu čtyř minut. „Ale už určitě ne více. Pokud má někdo rád chutě méně intenzivní nebo nechce tolik kofeinu, čas louhování je třeba zkrátit,“ pokračuje v dobrých radách baristka.
 
Potom stačí sítko opatrně a pomalu tlačit směrem dolů, aby na dně nádoby zůstal lógr a skvělá káva nad ním. Tu je třeba hned přelít do šálku nebo sklenice. Pokud si chcete doma udělat i cappuccino, nalijte do french pressu horké mléko. Pak pohybujte sítkem na pístu nahoru a dolů. Mléko se krásně a rychle napění. Stačí ho nalít na kávu a domácí cappuccino je připravené.

shutterstock-1505390786.jpg

Foto: Shutterstock

Recepty na výjimečné chvíle
 
Na Vánoční perníkové cappuccino budete potřebovat:

  • 25 g kvalitní nahrubo mleté kávy
  • 1 dcl živočišného nebo rostlinného mléka
  • špetku perníkového koření
  • na dozdobení mletou skořici nebo kakao
  • cukr podle chuti

Na dno šálku položte perníkové koření a zalijte ho šálkem klasického espressa nebo kávy připravené ve french pressu. Pak dejte do french pressu horké mléko a pomocí sítka našlehejte do pěny. Nalijte na kávu a dozdobte podle chuti a fantazie skořicí nebo kakaem. Vůně a chuť této kávy pro vás bude již navždy spojena s Vánocemi.

shutterstock-1511282258.jpg

Foto: Shutterstock

Na Baileys latte macchiato budete potřebovat:

  • 25 g kvalitní nahrubo mleté kávy
  • 4 cl kondenzovaného mléka
  • 4 cl Baileys
  • 1 dlc rostlinného nebo živočišného mléka
  • mletou skořice pro zdobení

Smíchejte likér s kondenzovaným mlékem a nalijte do vysoké sklenice. Na to opatrně nalijte našlehané teplé mléko, které jste napěnili ve french pressu. Jako poslední pomalu a opatrně nalijte kávu. Ozdobte hotový nápoj mletou skořicí. Pozor, tato káva vám může tak zachutnat, že ji budete chtít nejen během vánočních svátků.

shutterstock-519501619.jpg

Foto: Shutterstock

Zdroje: baristka Monika Matúšová, tiskové materiály pražírny Zlaté zrnko

Reklama