Nedokážete si představit svůj začátek dne bez šálku kávy a vlastně byste bez kávy nedali ani ránu? Naštěstí již pominuly časy, kdy byla káva v našich končinách něčím naprosto neznámým. Její jedinečná vůně a chuť se nám vryla pod kůži tak hluboko, že téměř každé pozvání na obchodní schůzku či rande začíná větou: „Mohu Vás/Tě pozvat na kafe?“

S kávou se jako první Češi seznámili na sklonku 16. století spisovatel, diplomat, cestovatel a hudebník Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic a český šlechtic Heřman Černín z Chudenic. Trvalo ale téměř dalších sto let, než se vůně kávy dostala až za zahrady domů tehdejší šlechty. V polovině 19. století, kdy žilo v Praze více než sto tisíc obyvatel, fungovalo už padesát sedm kaváren. 

tass36

Dnes je káva jednou z běžně dostupných pochutin, bez které by si už většina z vás nedokázala představit den. Tento lahodný voňavý společník se postupem času dostal prakticky do každé domácnosti díky domácím kávovarům, kde je takový přístroj nejen jejím důležitým členem, ale také designovým doplňkem.

Nabídka všemožných druhů a příchutí kávových nápojů přišla s postupně se zvyšující se poptávkou ze strany milovníků a nadšenců kávy. Klasický český „turek“ se téměř vytratil a standardní typy přípravy kávy v podobě klasického ristretta, espressa, cappuccina, macchiata či latte jsou obohaceny o různé příchutě. Kavárny se snaží vyjít vstříc i alergikům na laktózu a připravují kávy s bezlaktózovým mlékem. Na své si přijdou i vegani a vegetariáni, kteří mohou dostat kávu se sójovým nebo rýžovým mlékem.

tass78

Dnes si v kavárnách a moderních bistrech můžete vybrat z nejrůznějších druhů, příchutí a variant. Příprava takových káv ovšem není vždy snadná a leckdo by si chtěl tuto lahůdku připravit i v pohodlí domova. Ztrácíte se už v tom, kolik vody, kávy, mléka či jakou teplotu při přípravě svých oblíbených nápojů zvolit? Bojíte se, že nápoj pokazíte? Nemusíte být profesionálním baristou, aby se vám podařilo vytoužený nápoj připravit. S unikátním řešením přišly kávovary Tassimo. Jsou tak šikovné, že samy rozpoznají druh nápoje a připraví nápoj za vás. Stisknutím jednoho tlačítka kávovar načte čárový kód z konkrétní kapsle a vy si tak můžete vychutnat dokonalý nápoj s celou rodinou během několika vteřin.

Příprava je tak snadná, že ji zvládnou i vaše děti a kromě kávy si mohou samy pro sebe připravit například nápoj čokoládové chuti Milka či krémový nápoj Oreo. Jediné, co potřebujete, jsou voda a kapsle s vámi zvoleným nápojem. Pak už jen stačí zmáčknut tlačítko a nápoj je hotový. Vy se pak můžete pohodlně posadit k televizi nebo na zahradě a vychutnat si vaše oblíbené nápoje společně.

tass75

 

 

Reklama