shutterstock-210057223.jpg

Foto: Shutterstock

Nikdo nemá větší problém zabalit dárek pravidelných a rovných tvarů. Drobná potíž nastává s těmi, které mají zaobalené a nepravidelné křivky. Řešením může být zdobená taška. Proč si ale s balením trochu nevyhrát, vaši blízcí snahu jistě ocení.

Oblíbeným vánočním dárkem pod stromečkem i pozorností, kterou přinášíme na sváteční návštěvy, je lahev vína. Zapojte kreativitu i fantazii a lahodnému obsahu dodejte i dokonalý kabátek. Přinášíme hned čtyři tipy, kterými se můžete inspirovat!

Lahev-jako-darek-.jpg

Foto: Osobní vinotéka

1) Papírová elegance

Obtočit papír kolem lahve, na dně zalepit a vršek převázat mašličkou. Tak by to jistě šlo, ale zkuste si s papírem a balením trochu pohrát. Čtvercový papír přehněte šikmo napůl, aby vám vznikl trojúhelník. Jeho výška by měla odpovídat výšce lahve. Ve vrcholu trojúhelníku ho přeložte znovu na polovinu a z levé části složte harmoniku. Položte lahev do místa přeložení trojúhelníku a pravou část, ze které jste nevytvořili harmoniku, oviňte kolem lahve. Zbývá jen harmoniku složit k lahvi a v dolní části převázat mašlí. Pokud máte oboustranný papír, můžete rovnou začít s trojúhelníkem.

V harmonikovém lůžku se bude krásně vyjímat například zlaté hrdlo našich nejznámějších bublinek. Věnujte svým blízkým Bohemia Sekt brut, ušlechtilé šumivé víno ze Starého Plzence, které má harmonickou chuť s lahodně vystupujícími kyselinkami a jemné dlouhotrvající perlení.

werwe.jpg

Foto: Bohemia Sekt

2) Decentní minimalismus

Zbývá vám jen malý pruh oblíbeného balicího papíru? Nevěště hlavu, tím více vynikne balení samotné lahve. Odměřte si výšku od jejího dna až do míst, kde se začíná zužovat. Jen tak vám nebude papír při balení odstávat. Zafixujte ho na lahvi ladící stuhou a za mašli vložte vkusnou přízdobu. Komu lahev patří? To se dozvíme pod stromečkem ze jmenovky, která na hrdle nesmí chybět.

Decentní balení bude slušet stylovým bublinkám ze severního Benátska. Mionetto je od roku 1887 symbolem kvalitního prosecca a v současnosti patří mezi nejprodávanější značky na světě. Je ideální pro každou denní dobu i příležitost. Dopřejte svým nejmilejším dokonalé chvíle ve společnosti toho nejlepšího. Uvidíte, že je svým výběrem rozhodně potěšíte.

2-Decentni-minimalismus.jpg

Foto: Mionetto 

3) Dva dárky v jednom

Trendy metodu balení dárků do šátku (furoshiki) ocení především dámy, pro které obal může být zároveň i dalším vítaným dárkem. Estetično metody jde ruku v ruce s volbou materiálů šátků, používají se převážně luxusní látky jako satén nebo hedvábí. Díky jejich jemnosti se vám s nimi bude také dobře pracovat. Šátek si položte (rubovou stranou nahoru) na podložku a lahev postavte doprostřed. Spojte na obou stranách dva sousední rohy v jeden a přibližte je k lahvi. Obě části svažte dohromady a zafixujte spojení ještě druhým uzlem. Dárek vypadá krásně sám osobě, můžete ho ale navíc doplnit libovolnou přízdobou.

Červená je barvou Vánoc, sekt sytě rubínové barvy s bohatým „mousseaux“ tak pod stromečkem vykouzlí úsměv na rtech každého milovníka bublinek. Výjimečná chuťová harmonie a jemná, svěží vůně červeného Bohemia Sektu jsou pro nejkouzelnější období v roce jako stvořené. K výjimečným bublinkám zvolte elegantní šátek, co třeba saténový v tmavě červeném odstínu?

3-Dva-darky-v-jednom-postup.jpg

Foto: Bohemia Sekt

4) V jednoduchosti je krása

Nikde není psáno, že bez papíru, potažmo šátku, se při balení dárku neobejdeme. Krásné lahvi vína často postačí jen lehké dotažení. Máte-li doma ozdobný drátek, máte vyhráno. Lahev pro vaše nejbližší jím jen lehce oviňte a hrdlo dozdobte mašlí. Připojte jmenovku nebo malou kartičku s přáním pro obdarovaného.

4-V-jednoduchosti-je-krasa.jpg

Foto: Habánské sklepy

Zdroj: Tiskové materiály Osobní vinotéka, Bohemia Sekt, Mionetto, Habánské sklepy