Máte rádi spojení hor, koupání a nádherných možností pro výlety? Vysokohorskou turistiku, ale také opalování na pláži? Pak se vydejte na Lago di Garda! Jakmile se sem vydáte, uvidíte, že se sem budete chtít vrátit, stejně tak jako já nebo naše děti. Ty si nejvíce oblíbily svět zábavy, který poskytuje Gardaland.

Nádherné Lago di Garda je největším jezerem v Itálii. Je to jezero s čistou vodou, většinou oblázkovými nebo skalnatými plážemi a překrásnou okolní přírodou. Malebné vesničky na pobřeží a okolních svazích s živými historickými centry jsou oblíbenými výletními místy. Milovníci vodních sportů vyhledávají zejména severní pobřeží s četnými školami surfování a plachtění. Pokud rádi chodíte po horách nebo chcete vyzkoušet zajištěné cesty po skalách – ferraty, rozhodně vyrazte na toto místo. Je to ráj lezců a horských turistů. Že na to nemáte? To hned zavrhněte! Když si vyberete snadné cesty (jsou značeny v průvodcích), užijete si výhledy a skvělý výlet.

Lago di Garda

Jak zabavit děti? Vezměte je do Gardalandu! Buď si návštěvu můžete naplánovat jako celodenní výlet, nebo sem vyrazte až večer. Otevřeno je do 23.00 a od 18.00 je namísto 36 Eur vstup jen 16 Euro. Všechny atrakce jsou v ceně, děti se vyřádí a vy s nimi. Pokud jste navíc milovníky adrenalinových atrakcí, najdete tu jich tady několik, až z nich budete na konci vystupovat, bude vám bušit srdce ještě půl hodiny a vy budete chtít jet další jízdu…

Lago di Garda

Ale na své si přijdou i takoví návštěvníci jako já, kteří až tak extrémní věci nemusí. Různé vodní dráhy, horské dráhy v bezpečí vozíčku nebo šílený zakletý domek pro nejmenší rozbuší srdce i mně...

Lago di Garda

Naše rada – vezměte si s sebou menší svačinu a pití, atrakce jsou sice všechny zdarma, ale ve stáních s občerstvením mají vše s přirážkou, takže jestli chcete ušetřit, udělejte si doma svačiny.

Podívejte se na stránky parku GardaLand. Zaplatíte vstupné a celý den si v zábavném parku můžete užívat všechny atrakce zdarma do sytosti. Vaše děti nebudou chtít odejít! Je to zábava i pro malé děti, které ještě na adrenalinové atrakce nemohou. Pro malé děti je zde „malý svět dětí“…  Určitě vyzkoušejte, to je náš redakční tip!

Lago di Garda

Dalším tipem na zábavný aquapark je Canewaworld. Bližší informace ke Canewaworld najdete na www.canevaworld.it.

Nabídku hotelů v oblasti Lago di Garda najdete na této stránce www2.itsbilla.cz.

Its Billa travel

My jsme bydleli ve městečku Limone, které bylo 10 km na západ od Riva del Garda. Hotel byl kousek od jezera, městečko mělo nádherný, místní ráz.

Zajímavé informace také najdete na www.jezerogarda.cz.

Můžete se stát fanouškem na Facebooku jako já – Jezero Lago di Garda má stránky https://www.facebook.com/Lago.Garda?fref=ts

Čtěte naše články:

Reklama