Máte rádi spojení hor, koupání a nádherných možností pro výlety? Vysokohorskou turistiku, ale také opalování na pláži? Pak se vydejte na Lago di Garda! Jakmile se sem vydáte, uvidíte, že se sem budete chtít vrátit, stejně tak jako já.

Nádherné Lago di Garda je největším jezerem v Itálii. Je to jezero s čistou vodou, většinou oblázkovými nebo skalnatými plážemi a překrásnou okolní přírodou. Malebné vesničky na pobřeží a okolních svazích s živými historickými centry jsou oblíbenými výletními místy. Milovníci vodních sportů vyhledávají zejména severní pobřeží s četnými školami surfování a plachtění.

Lago di garda

Pokud rádi chodíte po horách nebo chcete vyzkoušet zajištěné cesty po skalách – ferraty, rozhodně vyrazte na toto místo. Je to ráj lezců a horských turistů. Že na to nemáte? To hned zavrhněte! Když si vyberete snadné cesty (jsou značeny v průvodcích), užijete si výhledy a skvělý výlet.

Vítejte u největšího jezera v Itálii!

Lago di Garda je svým mírným podnebím velmi oblíbeným turistickým cílem a pravým rájem zejména pro surfaře, ale i horolezce nebo cyklisty. Pro nikdy neutichající teplý vítr, tzv. Ora, je nejatraktivnějším italským cílem surfařů.

I když jste v horách, u jezera je krásné teplo

Pro svou rozmanitost a mírné klima patří jezero Garda k oblíbeným turistickým cílům. V posledních čtyřiceti letech se v oblasti bohatě rozvinula turistická infrastruktura, takže všem návštěvníkům nabízí ty nejlepší podmínky sportovního i rekreačního vyžití.

Chcete jen lenošit? Proč ne!

Na své si zde ovšem nepřijdou jen ti aktivní a sportovně zaměření návštěvníci. Kromě nabídky vodních sportů a množství turistických a cyklistických tras zde naleznete i možnosti odpočinku a kulturního vyžití. Na kostelech, stavbách a uměleckých dílech se zde odráží artefakty dávných vládců jako např. Etrusků, Východních Gótů, Franků, Scaligarů nebo Benátčanů. Romantické kostely můžete navštívit také ve Veroně, Terstu nebo Benátkách. Jistě se vyplatí výlet do měst Desenzano a Sirmione, kde jsou pozůstatky opulentních římských vil. Pro milovníky oper budou zase nezapomenutelným zážitkem Operní slavnosti ve Veroně.

Ráj pro rodiny s dětmi! Vyzkoušejte GardaLand!

Na své si přijdou i vaše děti. V blízkosti jezera je několik zábavných parků, nejznámější je nejspíš GardaLand http://www.gardaland.it/resort/. Zaplatíte vstupné a celý den si v zábavném parku můžete užívat všechny atrakce zdarma do sytosti. Vaše děti nebudou chtít odejít! Je to zábava i pro malé děti, které ještě na adrenalinové atrakce nemohou. Určitě vyzkoušejte, to je náš redakční tip!

Dalším tipem na zábavný aquapark je Canewaworld. Bližší informace ke Canewaworld najdete na http://www.canevaworld.it/

Kde se u jezera Lago di Garda ubytovat? Cestovní kancelář ITS BILLA TRAVEL, se kterou dlouhodobě spolupracujeme, vám nabízí 2 rodinné komplexy:

Apartmánový komplex Gasparina Village

Apartmánový komplex Belvedere Village

Pokud si objednáte ubytování, získáte ke každé rezervaci navíc vstupenku do oblíbeného parku Tropical Islands (najdete na www.tropical-islands.de )

Co vám mohou nabídnout tyto apartmánové komplexy, které vám s cestovní kanceláří ITS BILLA TRAVEL doporučujeme?

  • moderní a komfortní apartmány pro max. 6 osob s kuchyňským koutem a 2 ložnicemi
  • umístění komplexu v klidném prostředí (Gasparina Village těsně u jezera Lago di Garda a disponuje vlastní travnatou pláží u jezera; Belvedere Village asi 2,5 km)
  • apartmánové budovy obklopují rozlehlou travnatou zahradu (dětská hřiště, mělké lagunové bazény s atrakcemi, velmi vhodné pro malé děti)
  • možnost přikoupení snídaně nebo polopenze
  • sportovní a zábavní nabídky přímo v komplexu
  • bohaté možnosti výletů v okolí (zábavní parky, koupání, turistika, kulturní památky)

Navnadili jsme vás?

Fotogalerie jezera Lago di Garda zde – kliněte na fotografii, otevře se vám celá fotogalerie:

 FOTA ZDE

Další tipy na letní dovolenou s prověřenými hotely najdete na www.itsbilla.cz

Reklama