Pokud jste byli v Thajsku, tak jste se s nimi určitě setkali. Krásné ženy s ladnými tvary a dmoucím dekoltem. Jenže, ženy to nejsou. Jsou to muži - takzvaní ladyboys, thajsky Katoey.

thaisko

Potkáte je normálně na ulici, v zábavných podnicích, ale i za přepážkou v bance nebo jako personál na palubě letadla - jako letušku. V jiných zemích by byli nejspíš bráni jako podivný úkaz a museli by bojovat za své místo pod sluncem, ale v tolerantním Thajsku ne. Ladyboys mají své podniky, dokonce i pořady v televizi, oblíbené soutěže o Miss Ladyboys Jsou tady vnímáni jako naprosto normální součást společnosti, dokonce jsou v některých oborech často preferováni. Jsou hodně společenští, mají schopnost výborně bavit společnost, nemají problém mluvit o tom, kdo jsou. Mezi jejich slabiny patří přílišná emotivnost, někdy mají afektované, příliš ženské manýry, což působí poněkud komicky.

ladyboys

ladyboysDbají na to, aby vypadali krásně, žensky. Většinou je poznáte jen podle toho, že mají hrubší hlas, a pokud s nimi máte intimní styk, pak také podle toho, že jen horní polovina těla je ženská - krásná narostlá ňadra... a v kalhotkách penis!

„Dej si pozor, až budeš někoho balit, ty nejhezčí holky v baru jsou chlapi,“ dává rady můj kamarád, který je v Thajsku jako doma a na ostrově Kho Phangan vlastní chatičky u moře, takový malý rezort. Mluví z vlastní zkušenosti, z takového setkání, kdy si sliboval krásnou žhavou noc se ženou, se vzpamatovával hodně dlouho.

 

Když jsem byla před třemi lety v Thajsku, několik ladyboyů jsme potkali. Byli patrní na první pohled, poutali na sebe pozornost, některým se až tak nedařilo zakrýt projevy mužství. Nejspíš jsme ale potkali i ty, které jsme považovali za krásnou ženu, a ani by nás nenapadlo, že je to muž...

Reklama