profimedia-0604845802.jpg

Foto: Profimedia

Lady Louise Windsor byla v sobotu mezi 30 hosty, kteří se zúčastnili pohřbu manžela královny Alžběty II., vévody z Edinburghu. Sedmnáctiletá slečna v celočerném kompletu vypadala elegantně. Její oděv se však vyznačoval jedním zvláštním doplňkem, kterým se Louise rozhodla vzdát princi Filipovi hold.

Na šatech měla připnutou jezdeckou brož. Ta připomínala její a dědečkovu společnou vášeň pro jízdu na koni a zejména pak s kočárem, kterou si v posledních letech oblíbila i ona. V roce 2019 Filip hrdě sledoval, jak jeho vnučka soutěží v jízdě s kočárem během Royal Windsor Horse Show, kde nakonec získala třetí místo.

profimedia-0606192049.jpg

Foto: Profimedia

K Louise se v sobotu na emotivní bohoslužbu, která se konala v kapli sv. Jiří ve Windsoru, přidali také její třináctiletý bratr James Viscount Severn a rodiče hrabě a hraběnka z Wessexu. Mezi přítomnými byli dále královna, princ Charles a vévodkyně z Cornwallu, princezna Anne a princ Andrew. Zúčastnili se také vévoda a vévodkyně z Cambridge, princ Harry, Peter Philips, Zara a Mike Tindallovi, princezna Beatrice a Edoardo Mapelli Mozzi a princezna Eugenie a Jack Brooksbank.

Bohoslužbu vedli canterburský arcibiskup Justin Welby a děkan Windsoru David Conner.

profimedia-0606110460.jpg

Foto: Profimedia
  

Reklama