60527d20d8285cl.jpg
Foto: Profimedia

V posledních dnech se objevují první fotografie chystaného snímku House of Gucci a vypadá to, že se diváci mají na co těšit. Hlavní zápletka se točí kolem vraždy Maurizia Gucciho, vnuka slavného zakladatele módní značky Guccia Gucciho. V roli Maurizia se představí herec Adam Driver a jeho manželku Patrizii Reggiani ztvární Lady Gaga. Maurizio a Patrizia se vzali na začátku sedmdesátých let, po třinácti letech manželství následovalo odloučení a dalších několik let trvalo, než byl jejich svazek rozveden.

profimedia-0596714884.jpg
Foto: Profimedia

Maurizio byl ovšem v roce 1995 ve věku šestačtyřiceti let zastřelen nájemným zabijákem při cestě do práce. O tři roky později byla za objednávku vraždy odsouzena k devětadvaceti letům vězení jeho manželka Patrizia Reggiani, o které média začala mluvit jako o Černé vdově. Jako důvod byly uváděny peníze a také žárlivost vůči Mauriziově přítelkyni, se kterou plánoval svatbu.

Černá vdova svou vinu ovšem nikdy nepřiznala. Její dcery následně žádaly o přezkoumání případu s tím, že matčinu osobnost ovlivnil nádor na mozku, který jí operovali v roce 1992. Odvolací soud rozsudek v roce 2000 potvrdil, ale trest o tři roky zkrátil. V tomtéž roce se Patrizia pokusila ve vězení o sebevraždu prostřednictvím tkaničky. Nicméně po osmnácti letech byla za dobré chování propuštěna na svobodu. Po dalších letech soud také rozhodl o tom, že Patrizia má právo na rentu, která jí byla přiřčena při rozvodu.

Tento příběh se rozhodl podle knihy House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed (Rod Gucci: Senzační příběh vraždy, šílenství, lesku a chamtivosti) natočit režisér Ridley Scott. Vedle Lady Gagy se objeví i další zvučná jména, jako je Al Pacino nebo Jared Leto. Premiéra je zatím naplánovaná na listopad 2021.

Reklama