Čtenářka Hannah58 evidentně nemusí zimu. Její vzpomínky na lyžák jsou abstrahované utrpení... ale, jak se říká, konec dobrý, všechno dobré!


Počasí mě zradilo všehovšudy dvakrát. Vždycky v sedmdesátých letech minulého století, tedy v době, kdy zimy nebývaly na sníh skoupé a taky v létě se sluníčko činilo jaksepatří. Bohužel. Říkám bohužel, protože, i když se počasí chová na jedničku, nemusí se nám zamlouvat - jako tehdy mně.

Nesnáším sport, najmě nesnáším lyžování a plavání. A just, tu máš čerte krumpáč! Součástí studia v prváku střední školy bylo absolvování týdenního plaveckého výcviku na Živohošti. Sama sebe jsem se ptala, zda a jak přežiju... slíbili nám sice oranžové vestičky proti utonutí, ale co když ta moje bude zrovna druhé jakosti? Nebo mi ji nějaký vtipálek na loďce propíchne? Spoléhala jsem, leč marně, na rozmary počasí. Toužila jsem po milosrdném lijáku, divoké bouřce, zatažené obloze a tuze jsem si přála, aby padaly kroupy jako trakaře. Věděla jsem, že tohle všechno bych přežila. Loďky ne. Sluníčko pálilo, jako by mělo slíbené prémie za přesčasy a neudělalo si volno ani o víkendu. Ach jo.

Následující rok přišla další pohroma. Živohošť jsem přestála a tudíž jsem postoupila do druháku. Tehdy povinný lyžařský výcvik na sebe nenechal dlouho čekat. A přišla zima, pravá ladovská zima. Ach bóže... už je to tady. Ujížděli jsme vstříc sněhovému dobrodružství do lyžařského areálu Svatý Petr v Krkonoších. Svatý Petr. Byla jsem mu tak blizoučko. Bláhově jsem si myslela, že bude při nás, bezbranných a prosících. Nebyl. Nenechal se ničím uplatit. Počasí mě zradilo podruhé. Co mě naštěstí nezradilo bylo mé tělo. Hnedle první den na lyžích jsem si vyrobila ukázové puchýře. Svojí velikostí připomínaly oči hafanů z Andersenovy pohádky "Křesadlo". Sníh se mi smál až padal, ale mně to nevadilo. V klidu jsem si mohla číst, číst a číst. Přežila jsem.

Jsem spokojená ženská. Nelyžuju, plavu jen tam, kde postačím. Se svatým Petrem jsem se usmířila, rozmary počasí mi nevadí.

A když nás někdy neposlechne? No a co. Každej někdy zlobíme.

Sportu zdar a nesportovcům zvlášť přeje,
Hannah58

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Kdy mi počasí nejvíc pilo krev!

Posílejte mi na redakční e-mail své příběhy z dovolených, nebo i domácí příběhy, při kterých vám počasí překazilo plány, nebo prostě jen pořádně pilo krev! Můžete je doprovodit i fotkami, pokud máte...

Pište, pište, čekají tu na vás krásné dárky za vaše příběhy!

Co můžete vyhrát?

Jeden ze dvou krásných čtvercových deštníků (viz obrázek níže), nebo opalovací krém AVON SUN+ s UVA a UVB filtrem 30.

deštníky

Reklama