Komu by udělila Nobelovu cenu čtenářka s nickem Ladouch, to jste se dozvěděli už v titulku. Ale víte, kdo to byl, onen pan profesor Holý?

Hezký den, já bych navrhovala udělit Nobelovu cenu vědci v oblasti vývoje léků, profesoru Holému, který vloni bohužel zemřel. Udělal pro nemocné lidi strašně moc v oblasti výzkumu léků na AIDS, jeho léky požívají nemocní na celém světě. Díky němu  tito lidé žijí kvalitnější a delší život. Tento skromný a pracovitý muž pracoval, i když sám na tom nebyl zdravotně dobře až do posledních chvil svého života  a myslím si, že jeho dílo není doceněno. Jde také o autora či spoluautora 60 českých i zahraničních patentů.

V celém světě byl uznávaný a je nositelem mnoha mezinárodních ocenění. Ten by si Nobelovu cenu podle mě určitě zasloužil.

Ladouch

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Naprosto souhlasím. Pan profesor Holý (celým jménem Antonín Holý), by si tuto cenu určitě zasloužil. A nejen v jeho objevech, které daly naději tisícům lidí, ale také v jeho skromnosti, byla jeho velká síla osobnosti.
Děkuji, že jste ho vzpomenula.
Krásný den
Saša

Téma dnešního dne: Komu byste udělily Nobelovu cenu?

  • Jako první bod můžete rovnou napsat, zda jste také pro udělení Nobelovy ceny míru siru Nicholasu Wintonovi. (ráda vaše hlasy přidám k petici)
  • A pak už pište, pokud byste měly tu moc a šel i vrátit čas, koho byste vy samy navrhly.
    A důvod, proč právě tohoto člověka.
  • Může to být muž i žena, žijící i nežijící, český i zahraniční.
  • A byť se Nobelova cena uděluje „teprve“ od roku 1901, pro zpestření tématu můžete klidně navrhnout i osobnosti, které se narodili před tímto datem, v dávnější historii.
    Představte si, že „vstali z mrtvých“, a dodatečně si pro Nobelovu cenu přišli.

Jsem zvědavá, jak se zhostíte tohoto nelehkého, ale krásného, společenského tématu. Upřímně se těším.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Odměněny budou tentokrát dvě pisatelky.
Jedna obdrží svazek knih: Biografii: František Ferdinand, detektivní příběhy: Krev na kapradí a pro odlehčení: Křížovky

knihy

Druhá pisatelka vyhraje DVD Všichni moji blízcí

dvd

Reklama