leopard

Vzory srsti divokých šelem nás nepřestávají fascinovat. Každoročně se k nám vrací a nacházejí si své obdivovatelky. Jako bychom se chtěli alespoň na chvíli převtělit do těch nespoutaných, divokých, dráždivě nebezpečných, neuvěřitelně pružných a elegantních zvířat.

A tak se tyto úchvatné tečky, puntíky a flíčky každoročně uplatňují snad na všem, co nás napadne. Nedokážu vyjmenovat jediný, byť sebemenší kousek garderoby, kde by se šelmičky neuplatnily.

leopard

A víte, kožešiny exotických zvířat a divokých šelem jsou v módě už bez mála dvě století? V době největší slávy si je do Evropy přivezl z egyptského tažení Napoleon. Bonaparte měl výborný vkus, ale byl také patřičně ješitný a s oblibou se nechával portrétovat s ležérně přehozenou kožešinou po vzoru římských císařů. Kožešiny divokých zvířat se tak staly symbolem luxusu a vysokého postavení. Kromě toho nádherně kontrastovaly s jednoduchým černým mobiliářem, pro období empíru tak typickým.

leopard

To byl jen pro zajímavost střípek z historie, vraťme se do současnosti. O tom, že leopardí vzory se stále drží na módním výsluní, není pochyb. Ale jak je nosit?

Na co si dát pozor, abychom nepřestřelily

leopard

Tento vzor je velmi výrazný a snadno nás může stáhnout do kýčovitosti a laciné podbízivosti. Sám o sobě je vlastně šperkem, takže všechno ostatní mu musíte bezpodmínečně podřídit. Pokud nemáte opravdu štíhlou a pružnou postavu výše jmenované šelmy, vyvarujte se velkých ploch, ať nevypadáte jako kanadský žertík škodolibého vycpavače zvířat.

Líbí-li se vám leopardí vzor, nic proti, ale važte na lékárnických vahách, kolik toho na sebe navěsíte, a pamatujte na staré, ale osvědčené heslo: „Dobrého pomálu.“ Můžete se inspirovat našimi obrázky. Dobrých i odstrašujících příkladů najdete jistě víc než dost.

Jak se vám líbí leopardí vzor? Máte ho na něčem? Nebo byste neměla odvahu v něm chodit?