Vtipná, pohotová, originální, to jsou jedny z mnoha přívlastků herečky a moderátorky, která se na nás usmívá z televizních obrazovek, aby nám přiblížila nejen svět šoubyznysu, ale také třeba takový život na farmě. Laďka Něrgešová.

Tvář Laďky Něrgešové vídáme pravidelně prostřednictvím televizního kanálu FTV Prima. Ať už v roli moderátorky VIP zpráv, nebo jako průvodkyni čtvrté řady reality show Farmář hledá ženu. Téměř vždy překvapí nějakou tou perličkou navíc, pořád se usmívá a za všech okolností je nad věcí. Navíc jí to pokaždé nesmírně sluší.

skloboukem

Říká se: „Oko do duše okno.“Vy máte v očích takové plamínky.., dokážete se někdy pořádně rozohnit? Dokáže vás něco vytočit?
Tak to v každém případě! Jsem velmi emotivní žena a jako taková umím i běsnit. Většinou to ale předvádím spíš v soukromí.
V práci zastávám pravidlo, že dobře se dělá jen s pozitivními lidmi, tak se snažím mít vždy dobrou náladu a šířit ji dál.  

Přečtěte si také:

Jste sedmým rokem vdaná, měla jste krásnou romantickou svatbu pod širým nebem, v pražských Ledeburských  zahradách, a manželství vám stále drží pevně jako skála, žádné skandály… V čem vidíte stabilitu manželství, že nepatříte mezi ty, kteří se pompézně vzali a ještě pompézněji rozešli?
Tak takhle! To, že nejsou žádné skandály navenek, nutně neznamená, že nejsou uvnitř. (smích) Ale myslím, že o manželství můžete říct, že je pevné jak skála, až tak po dvaceti letech.  
Já jsem vyrostla s rodiči, kteří měli jisté zásady a způsoby komunikace, a to pro mě byla velká škola života. Pokud se dva lidé rozhodnou, že spolu prostě chtějí být, tak se dá leccos ustát a všechny překážky vás posouvají do vyššího levelu. Všechno je otázkou rozhodnutí, a když je vůle, humor a tolerance, jdou dělat velké věci. Čímž samozřejmě netvrdím, že rozvod nikdy nehrozí! Jeden z velkých omylu je, myslet si, že po svatbě a s dítětem, máte toho druhého jistého. Vztahy jsou, jak známo, komplikované. A musí se na nich pracovat. Nikdo neví, co nám nachystá zítřek.

S manželem, novinářem Jaroslavem Pleslem, máte pětiletého syna Adama. To už byl letos u zápisu a půjde do školy, viďte?
U zápisu byl, protože mu v září bude velmi čerstvě šest let. Ale domluvili jsme se, i po poradě s odborníky, že mu dáme ještě odklad.

Manžel je novinářem, vy moderátorkou a příležitostnou herečkou, pozorujete v tomto směru nějaké vlohy i u svého synka?
Tak geny se popřít nedají, ale snažíme se ho rozvíjet ve všech směrech. Navíc ho držíme od našich pracovních aktivit co nejvíc stranou, a přesto, že mám díky známým a kamarádům spoustu příležitostí, tak jsme řekli – žádné natáčení, žádné dětské reklamy, a od školky už ani focení. Dost na tom, že rodiče vídá v televizi nebo časopisech. My chceme, aby měl normální dětství a pak se sám rozhodl, co ho bude bavit. 

Vaše jméno jsem prvně výrazněji zaznamenala v souvislosti s moderováním historicky 1. ročníku hudební soutěže Česko hledá SuperStar, v roce 2004. I když už předtím jste měla praxi s moderováním v rádiu City, nebo také v televizním pořadu Letadlo, tohle bylo přece jen něco hodně významného, nepřehlédnutelného. Vnímáte SuperStar jako posun o kus dál?
Určitě! O velký kus! A dodneška jsem za tu práci vděčná!

sondrouu

s Ondřejem Brzobohatým v roli moderátorů v historicky první SuperStar, v roce 2004

Kdyby se váš synek někdy v budoucnu přihlásil do takové hudební soutěže, podporovala byste ho, nebo byste mu to rozmlouvala?
Rozmlouvala! Nejsem příznivcem zázračných a rychlých nástupů popularity. Za každým úspěchem, aby byl trvalý, vidím raději práci, píli a sbírání zkušeností. Navíc, upřímně, děti tuhle náhlou popularitu většinou moc neustojí.

Teď trochu z jiného soudku. Na internetu je uvedeno dvojí narození místa vašeho narození. V Brně a v Praze. Kde jste se tedy narodila?
To je výborná otázka! Děkuji za ni! Já jsem se totiž až na mateřské dozvěděla, že jsem se prý narodila v Brně. Vůbec netuším, jak tahle informace vznikla. A protože jsem měla po večerech víc času, rozhodla jsem se na třech velkých serverech tuto chybu opravit. Oslovila jsem správce stránek a napsala, že vím zcela přesně, že jsem se narodila v Praze a do dneška tady žiju. Ale na mé naléhání vyměnili pouze to místo narození a v dalším životopise už to zase nechali v původním znění. Takže třeba na wikipedii nebo na fdb.cz jsem se stále narodila v Brně a vystudovala brněnské gymnázium. Nic proti Brnu, ale v Brně jsem se opravdu nenarodila, ani jsem tam nic nestudovala. Už to řeším, víc s tím neudělám.

Vaše příjmení je hodně nezvyklé, nevím, proč jsem si pořád myslela, že jste původem ze Slovenska. Nemáte tam někde kořeny? Ona i ta vaše veselá povaha, nátura „očarujúci vzhľad“... (a taky vám to sluší v holinkách a na koni :)
No děkuji! Ale Slovensko tam není. Je to maďarské příjmení, které si děda po válce nechal zapsat česky. Původně to myslím mělo znamenat Sedlář. Kořeny dědovy rodiny sahají ještě jižněji. Možná si to nechám na stara kolena i někde zjistit. 

holinky

Laďce to v holinkách (a se sekyrou:) sluší...

Těmi holinkami jsem se nenápadně oslím můstkem přenesla k reality show Farmář hledá ženu, jejíž čtvrtá série běží právě nyní na televizních obrazovkách a kterou moderujete. Přiznám se, že se u toho královsky bavím. Vy, coby štáb, asi musíte zachovat určité dekorum, ale přece jen, neměla jste někdy stav, kdy jste se musela jít „vysmát“ za roh, aby to ti zúčastnění farmáři neviděli?
Jestli jsem šla někdy něco řešit tzv. „za roh“, tak to určitě nebyl smích. Měla jsem párkrát šok z jiných věcí. Ale přesto, že to asi někdy může na někoho působit úsměvně, já takové stavy při natáčení nemám.
Navíc jsem za ta léta spoustu věcí pochopila, a ať už je to kdokoliv, mají účastníci této reality show můj obdiv. Všichni. A na hodně místech, kde to pak lidem přijde směšné, je to pro mě spíš smutná podívaná. Ale tak to holt je a já to beru tak, jak to stoji a leží. 

jiriii

pepa

fotografie ze čtvrté série reality show: Farmář hledá ženu

Prozraďte mi, jak a na základě čeho se ty farmáři (a farmářky) vybírají? Neumím si třeba představit, že takový Jirka Čoček z minulé série si sedl k počítači a sám se přihlásil.
No vidíte, a jo! Navíc Jirka už jede i facebook. Většina z nich se přihlásí sama, někdy je přihlásí kamarádi. Občas se také stalo, že jsme je oslovili sami. Tady se zemědělci spíš boji do toho ji, a je poměrně těžké sehnat jich deset, kteří jsou připraveni to celé absolvovat.
Rozhodně to není o tom, že jich máme padesát a z nich vybíráme ty, které budeme točit. A ani s tou desítkou nemáme vyhráno. Bohužel není výjimkou, že si to někteří během toho, kdy jim přijdou dopisy, rozmyslí. 
Ale ti, kteří si to nerozmysleli, jsou potom myslím všichni rádi, že s námi byli. (smích)

farmar

fotografie ze čtvrté série reality show: Farmář hledá ženu

Farmář se předtáčí, můžete naznačit, zda se dá v této čtvrté sérii někdo dohromady?
Jasně, dá, nebojte! Mám dokonce ještě další pozitivní zprávy, které se odehrály až po natáčení. Ale to je zatím tajemství. Všeobecně vzato, točíme s reálnými lidmi, kteří se bez nároku na honorář, chtějí opravdu seznámit. Tohle nejsou placené role. To je život. A tak je velká pravděpodobnost, že to někde klapne. Jako v životě.

vippCo se ale nepředtáčí, to jsou živé vstupy VIP zpráv na FTV Prima, v jejichž moderování se střídáte s Mahulenou Bočanovou a Ivanou Gottovou.  Zkušená moderátorka Eva Jurinová se o Vás v jednom rozhovoru vyjádřila, že dokážete velmi dobře odprezentovat nadsázku, nejste křečovitá, afektovaná, jste prostě velmi přirozená… To se nedá naučit, to musí mít člověk v krvi. Po kom jste? Po mamince, nebo po tatínkovi?
Názoru Evy Jurinové si vážím. Je vždycky příjemné, když o vás něco takového řekne profík.
A po kom jsem? Přece po obou. A v různých situacích jeden či druhý vliv zesílí. Takhle jsem to nikdy nezkoumala. Myslím, že mám také ještě silný vliv od babičky. Ta už je v důchodu, naši ostatně také. Ale ať už v životě dělali cokoliv, vždycky to byli a jsou lidé, kteří mi byli a jsou velkým vzorem.

Po maturitě jste absolvovala Vyšší odbornou školu herectví. Je vám v současnosti bližší herectví nebo moderování?
Na škole jsem studovala obojí. A tak bych to i nechala. Každé má něco a obojí mě baví jinak.  

Vzpomenete si ještě na své úplně první moderování? Jak probíhalo?
No, vlastně to úplně první před hodně lidmi, to bylo moderování mého vlastního maturitního plesu v Lucerně. Ani nevím, proč jsem to tehdy moderovala já.
Matně si vzpomínám, že to bylo ještě s nějakým klukem z jiné třídy a že jsem měla šílenou trému. Ale překvapila jsem sama sebe, s jakou samozřejmostí jsem to nakonec dala.

Cizí vám není ani divadlo. Po absolutoriu jste nastoupila v Horáckém divadle v Jihlavě, v Praze jste hrála v Činoherním klubu. Za inscenaci McDonagha: Osiřelý západ jste dokonce dostala Cenu Alfréda Radoka. V Činoherním klubu však už prý kvůli nedostatku času nehrajete.
Tak se to dá také prezentovat. Ale faktem je, že v Činoherním klubu nehraju, protože jsem dostala hodinovou výpověď. Jsem trochu chaotik s termíny a prostě se stalo, že k jednomu představení přibylo druhé. Kvůli změně v divadle. Já jsem si to nezapsala do diáře a vzala jsem záskok ve VIP zprávách. A neštěstí bylo na světě. Moc mě to mrzí, hrála jsem tam dlouho, ale nic s tím neudělám.

rozpustenaaa

I přestože teď víc moderujete, diváci si vás také dobře pamatují z televizního seriálu Rodinná pouta i volného pokračování Velmi křehké vztahy, nebo seriálu Bazén. Režisér Filip Renč vám nabídl i poněkud odvážnou roli Ingrid v románu Michaela Viewegha: Román pro ženy. 
Jaké filmy máte ráda Vy osobně? Pokud si tedy nějaký pustíte, pokud čas dovolí.

Mam poměrně široký záběr toho, co se mi v kinematografii, anebo taky v muzice, líbí, takže výčet, byť i deseti oblíbených filmů, by byl i tak zavádějící.

Máte zajímavé datum narození: 2.2…  Jste ve znamení Vodnáře a žena Vodnář má mimo jiné ráda překvapení. Cituji: „Ráda se nechá okouzlit a překvapit čímkoliv novým a netradičním, a to ve všech oblastech života.“
Takže Laďko, dodatečně všechno nejlepší k narozeninám a prozraďte nám, co nebo kdo vás v poslední době překvapil nebo okouzlil.

Překvapení mám ráda, která žena ne, že? Nejvíc mě dokáže překvapit syn a manžel. Ale co si myslím, že je pro Vodnářky typičtější, je silná intuice. A tu mám teda vážně velkou a taky jsem se ji naučila poslouchat. Jak v soukromí, tak v práci. Poslouchám své vnitřní já, a co bude dál, se uvidí…

Děkuji za rozhovor, ať se Vám daří v práci i v soukromí

vlasy

Rádo se stalo a zdravím všechny vaše čtenářky, ať jsou veselé a stále se usmívají :)

poskytnuté fotografie: FTV Prima

Reklama