„Myslím, že nejdůležitější je věřit v uzdravení, bojovat, nepoddat se nemoci. Mít oporu ve své rodině a mít pro koho a pro co žít,“ tvrdí zpěvák Láďa Kerndl, který v padesáti letech vážně onemocněl rakovinou.

kerndl

Jeden z nejzajímavějších příběhů o rakovině, tentokrát se šťastným koncem, zažil zpěvák Láďa Kerndl... člověk musí být velký bojovník!

Láďa Kerndl: 15 let s rakovinou

Rakovina, magické slovo, které mění životy. Mně osobně ho změnila poprvé před 15 lety. Rakovina mi zasáhla pravou mandli a metastázovala do lymfatického systému.

Podrobil jsem se několika velice náročným operacím. Pak následovala další léčba. Podstoupil jsem 28 ozáření a 11 měsíců chemoterapie. Po 10 ozáření jsem velmi těžce přijímal potravu a začal jsem hubnout. Za jeden měsíc jsem shodil 32 kg. Moje šance na přežití byly téměř nulové. Byly dny, kdy jsem si myslel, že nedožiji rána. Ale nechtěl jsem se vzdát. Měl jsem kolem sebe tým lékařů a hlavně rodinu a přátele. Mé ženě lékaři řekli, že mi dávají 48 hodin.

Pak nastal zlom, moje neskutečná touha žít mi dala sílu vše překonat. Dnes je tomu již 15 let, co jsem tady.

Před 5 lety onemocněla rakovinou prsu moje žena Milada. Byla operována, podstoupila sérii 25 ozáření a chemoterapii. Se svou nemocí se poprala. Úspěšně jako já. Jsme oba nesmírně šťastní.

Myslím, že nejdůležitější je pro člověka víra. Víra v uzdravení, víra v sebe. Důležité je bojovat a nepoddat se nemoci. Mít oporu ve své rodině a mít pro koho a pro co žít.

Láďa Kerndl

POŠLI PŘÍBĚH - CENA NADI URBÁNKOVÉ

Sdružení Rakovina věc veřejná založilo projekt „Pošli příběh - Cena Nadi Urbánkové“, na kterém spolupracuje s magazínem Žena-in.cz. Projekt je určen všem lidem, kteří přišli jakýmkoli způsobem do kontaktu s rakovinou.

S nejzajímavějšími příběhy se setkávat také na stránkách magazínu ŽENA-IN.cz.

Čtěte také...

Reklama