Letní počasí, i když prokládané bouřkami, nás vyhání od televizních obrazovek. A tak jsme si nějak od televize odvyknuli, takže i když venku prší, tak ji téměř nezapínáme. Když už ji zapneme, tak první, co na nás vyskočí, je nechutný samozvaný kuchtík, Láďa Hruška.

Láďa Hruška

Proč jsem musela na Hrušku narazit zrovna s něčím takovým, jako je SMAŽENÁ TLAČENKA??? Vždyť nedávno podle něj kamarádka dělala výborný trdelník, klasické pečivo podle něj je taky super. No samozřejmě, že víme, že recepty si Láďa nevymýšlí, ale čerpá od nápaditých diváků televize Nova. Nemyslím si, že zrovna tenhle typ reportáží patří do hlavních večerních zpráv. Ale když to divák chce, tak budiž...

Že nevíte, kdo je Láďa Hruška? To je přece ten, podle kterého se vaří a peče levně a chutně. Už jsme o něm psali. Článek najdete TADY.

Známí čeští šéfkuchaři se snaží lidi naučit dobře jíst a vařit i v domácích podmínkách. Roman Vaněk se snaží poučit o tom, že levně neznamená vždycky dobře. A do toho superman českých kuchyní - Láďa Hruška! Ten, který nám konečně otevřel oči. Protože doteď jsme vlastně nechápali, že doma upečený pudingový šnek bude vždycky levnější a lepší než ten z obchodu. Stejně jako třeba domácí rohlíky. Na to musel přijít až Hruška.

Za porovnávání, kolik nás okurková limonáda stojí v restauraci a kolik doma vyrobená, bych milého Láďu také, s prominutím, praštila. I tohle přece ví každý, že doma připravené jídlo a pití nás vyjde levněji než v restauraci. Pro Láďu Hrušku je to asi velký objev...

Ale ještě jednou... Smažená tlačenka? V trojobalu? Tahle nechutnost snad překonala i vysmažené kousky kuřecích kůží s pomerančem.

Tak vás prosím, neblbněte. V diskuzi pod minulým článkem se objevily reakce, že lidé potřebují šetřit každou korunu. Domácí pečivo ano! Sladké pečené moučníky ano! Jenže šetřit se dá i chutně. Když koupíte dobré těstoviny, stačí do nich přidat trochu doma vyrobeného bazalkového pesta. Náklady jsou ještě menší, než si Láďa Hruška dokáže představit. Nebo těstoviny aglio olio - s olivovým olejem a česnekem. Kolik vás vyjdou ty?

Co třeba ušetřit na tom, že místo naporcovaných kuřecích prsíček koupíte celé kuře? Cena je nesrovnatelně nižší. Navíc máte maso na více obědů a perfektní základ na kvalitní domácí vývar.

A takových tipů existují desítky až stovky. Ušetřit se dá i jinak. Navíc, upřímně, když koupíte kvalitní tlačenku, tak není levná - a kazit ji tím, že ji osmažíte?

Láďa Hruška tedy někdy vaří spíš draze a nechutně!

Reklama